پی از انجام حملات تروریستی در کابل، وزارت خارجه این عملیات ها را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، انفجار انتحاری و تروریستی امروز در نزدیکی محل برگزاری گرهمایی صدها تن از علمای افغانستان که دهها کشته و مجروح برجای گذاشت را به شدت محکوم کرد.

قاسمی اظهار داشت: در روزی که علمای همه بلاد افغانستان گردهم آمده بودند تا درباره صلح در افغانستان و محکومیت ترور و خشونت در این کشور گفتگو کنند دستان پلید تروریست های جنگ طلب جنایتی دیگر آفرید تا ندای حق طلبانه و صلح خواهی عالمان دین از سرتاسر این کشور که پیام انسانیت، رحمت و شفقت و مبارزه با خصومت و خشونت و تروریسم و اقدامات انتحاری، به گوش مردم افغانستان و سایر ملل نرسد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان ضمن ابراز همدردی با دولت، ملت و خانواده قربانیان این جنایت هولناک، صلح پایدار در افغانستان را در گرو وحدت و هوشیاری دولت و ملت افغانستان از همه اقوام و مذاهب خواند تا بتوانند از این دوران نا خواسته و پر آشوب و پر تلاطم عبور نمایند. جمهوری اسلامی ایران چون همیشه در کنار دولت و ملت دوست و همسایه خود افغانستان برای هرگونه یاری و همراهی و کمک به بازگشت آرامش و امنیت خواهد ایستاد.

منابع امنیتی افغان اعلام کردند که وقوع انفجار در نزدیکی خیمه «لویه‌جرگه» در شهر کابل تعدادی کشته و زخمی برجا گذاشت.

مقامات امنیتی افغان تصریح کردند که یک عامل انتحاری خود را در مقابل دانشگاه پل تکنیک در نزدیکی خیمه لویه جرگه در شهر کابل منفجر کرده است.

بر اساس این گزارش، انفجار  در نزدیکی خیمه لویه جرگه زمانی رخ داد که نشست علمای افغان پایان یافته بود و آنها در حال خروج از خیمه لویه جرگه بودند.

«حشمت استانکزی» سخنگوی پلیس کابل به «طلوع‌نیوز» گفت: نیروهای امنیتی افغان به محل حادثه اعزام شدند و تا کنون 4 کشته و یک زخمی از محل انفجار به بیمارستان منتقل شدند.

برخی از منابع محلی در حوزه پنجم امنیتی شهر کابل می‌گویند که بر اثر این انفجار دستکم 8 نفر کشته و 17 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

اما نجیب دانش سخنگوی وزارت کشور افغانستان تنها کشته شدن 6 نفر و زخمی شدن 6 دیگر را تائید کرده است.

گفته می‌شود که آمار تلفات بالا بوده و تعدادی از علمای افغان نیز در این انفجار کشته و زخمی شدند.

تاکنون گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.