وزیر امور خارجه در تشریح دلایل سفرش به هند به شرایط پس از خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: با مقامات هندی درباره گسترش روابط در انرژی و حمل و نقل رایزنی‌هایی خواهم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در بدو ورود به هند در جمع خبرنگاران در خصوص اهداف سفرش اظهار داشت: این یک سفر کاری است و هفته گذشته تصمیم گرفتیم که این سفر در ادامه مشورت هایی که با شرکای سیاسی و اقتصادی داریم انجام شود و با هند هم مشورت هایی داشته باشیم.

وی گفت: فردا همکاران ما با همتایان خود در هند دیدار خواهند داشت و بنده هم فردا بعداز ظهر دیداری با همتای هندی خود خواهم داشت در خصوص برجام و خروج آمریکا از برجام و تامین منافع دو کشور در شرایط کنونی گفتگو خواهیم داشت و زمینه را برای افزایش همکاری خوب سیاسی تجاری که میان دو کشور است فراهم آوریم.

ظریف

ظریف در خصوص روابط میان دو کشور تصریح کرد: روابط خوبی با طرف هندی داریم و گفتگو های مداومی میان ما وجود دارد، آخرین مرتبه وزیر امور خارجه هند به ایران آمد و با یکدیگر گفتگو داشتیم.

وزیر امورخارجه افزود: در این روزها مشورت های زیادی را در خصوص خروج آمریکا از برجام داریم و همکاران ما با نامه ای که برای وزرای امور خارجه نوشتم مشغول دیدار با بسیاری از مقامات کشورهای مختلف هستند، در برخی از آنها خودم حضور دارم و در برخی دیگر دوستان از سایر دستگاه ها هستند و این گفتگو ها ادامه خواهد یافت. 

 روابط ما با هند قدیمی است

وی با بیان اینکه روابط ما با هند قدیمی است و در دوران برجام هم روابط ما گسترش پیدا کرده، اظهار داشت: ما می خواهیم این روابط در حوزه های مختلف رشد داشته باشد.

ظریف در پایان خاطر نشان کرد: ما در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی با هند همکاری های خوبی را داریم و در حوزه حمل و نقل هم زمینه های خوب همکاری میان ما وجود دارد که در کلیه این حوزه ها با حضور مقامات مسئول جهت گسترش آنها رایزنی هایی خواهیم داشت.