رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده تهران، تاکید کرد: مقام معظم رهبری درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم نظری نداشته‌اند، ایشان گفته اند که مجلس و دولت خودشان در این باره تصمیم بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج، در جریان جلسه علنی امروز سه شنبه 1 خرداد مجلس لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، علیرضا رحیمی در اخطاری با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس، گفت: آقای کریمی قدوسی تحریرالوسیله امام را چاپ و در بین نمایندگان پخش کردند، حال اینکه این فتوای امام در تحریرالوسیله زمانی بود که هنوز جمهوری اسلامی ایران قانون اساسی نداشت. قطعا در شرایطی که کشورمان دارای قانون، رهبری و چشم‌انداز ۲۰ ساله است این موارد به تحریرالوسیله تقدم دارد.

به گفته وی، بر اساس قانون اساسی، ایران باید با کشورهای دنیا تعامل سازنده و موثری داشته باشد پس این چه وضعی است که آقایان در گوشی به نمایندگان می‌گویند که این لایحه استعماری است. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی هم پشت تریبون رفته و با جانبداری آن را استعماری می‌خواند.

 زمان تصویب معاهده پالرمو هم از رهبری مایه می‌گذاشتند

نماینده تهران افزود: زمان تصویب معاهده پالرمو هم از رهبری مایه می‌گذاشتند، ما به آنها می‌گفتیم که اگر چیزی است مکتوب بگویند و به نمایندگان ارائه دهند نه اینکه اکنون هم بخواهند با فشار از رهبری مایه بگذارند.

ایران تافته جدا بافته از دنیا نیست

رحیمی تاکید کرد: اگر به دموکراسی، رای مردم و مجلس اعتماد دارید اجازه دهید مخالف و موافق صحبت کند وگرنه یک طرح سه فوریتی مبنی بر خروج ایران از سازمان ملل به همه کنوانسیون‌های بین‌المللی ارائه کنید، ایران تافته جدا بافته از دنیا نیست.

علیرضا رحیمی

وی از لاریجانی خواست که برای منافع ملی و مصلحت کشور در وهله اول نظم جلسه را تامین کند و سپس در چارچوب آیین‌نامه تصمیم‌گیری صورت گیرد.  

رهبری در این زمینه نظری نداشتند

علی لاریجانی در پاسخ به این اخطار رحیمی گفت: رهبری در این زمینه نظری نداشتند، ایشان گفتند مجلس و دولت خودشان تصمیم بگیرند و نظری ندارند.

همچنین رحیمی در تذکری دیگر از انتقال محتوای جلسه غیرعلنی روز یکشنبه مجلس انتقاد کرد و گفت: مجلس در روز یکشنبه با حضور عالی‌ترین مقامات امنیتی جلسه غیرعلنی را برگزار کرد و بحث‌های مبسوطی صورت گرفت. کمتر از ۲۴ ساعت برخی از آقایان حرف‌هایی زدند که شورای امنیت ملی مجبور به صدور تکذیبیه شد. این چطور نظارتی از سوی هیات رییسه است که دبیرخانه شورا مجبور به ارائه تکذیبیه می‌شود، بهتر بود سخنگوی هیات رییسه قبل از آن اظهارنظری می‌کرد.

وی این اتفاقات را در شان مجلس ندانست و خواستار دفاع رییس مجلس از شان مجلس شد.

علی لاریجانی در پاسخ به این اخطار، گفت: سخنگوی هیات رییسه توضیحاتی را درباره جلسه غیرعلنی به رسانه‌ها ارائه کرد، وقتی جلسه محرمانه است انتظار می‌رود که کسی صحبت‌هایی را به بیرون منتقل نکند.