آیت الله صدیقی گفت: مردم از مسئولان دیپلماسی می‌خواهند که اگر توانستند در مذاکرات تضمین‌های کتبی بگیرند اما اگر نتواستند زیر بار ننگ نروند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه در سخنانی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، آن را قصه پر غُصه‌ای دانست و گفت: از قبل دنیای غرب کلاه گشادی را آماده کرده بود، حضرت آقا بارها تأکید کرده بودند که نمی‌شود به اینها اعتماد کرد. اساسا مذاکره براساس لغو تحریم‌ها شکل گرفته بود اما تحریم‌ها برداشته نشد و ما از علم خودمان در هسته‌ای عقب‌نشینی کردیم که اینها تحریم‌های ظالمانه‌شان را از گُرده ما بردارند اما بدعهدی کردند.

وی افزود: رهبر انقلاب در دوران مذاکرات هسته‌ای، به رئیس‌جمهور نامه نوشتند که شما از سوابق بدعهدی غربی‌ها مطلع هستید، تضمینی از آنها بگیرید اما این رئیس‌جمهور دیوانه‌نمای آمریکا، با لگدی برجام را از بین بُرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، تدوین و راهبرد سیاست‌های کلی را جزو اختیارات رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: نباید مثل گذشته سراغ کسانی برویم که هشت سال بر سر ما میراژ می‌ریختند، مبادا در مذاکراتی که با اروپایی‌ها داریم، بدون تضمین محکم با آنها کنار بیاییم چراکه مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

آیت‌الله صدیقی اضافه کرد: مردم در زمان جنگ تحمیلی قلک‌های‌شان را با وجود گرفتاری و مشکلات اقتصادی خالی کردند، این مردم امتحان خود را پس داده‌اند؛ عزت و شرف مردم و خون شهدای این میهن باید در مذاکرات با اروپایی‌ها حفظ شود.

وی ادامه داد: مردم از مسئولان دیپلماسی می‌خواهند که اگر توانستند در مذاکرات تضمین‌های کتبی بگیرند اما اگر نتواستند زیر بار ننگ نروند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شریف، گفت: انتقال سفارت آمریکا مهم‌ترین فاجعه‌ای است که در این ایام رخ داده است. اصل تولد یک مولود حرام‌زاده‌ای به نام اسرائیل جزو مصیبت‌های جهان اسلام بوده و هست. اینها برخلاف قوانین بین‌المللی، قدس شریف را که متعلق به فلسطینی‌هاست، غصب و خلاف این قوانین عمل کرده‌اند.

وی اضافه کرد: رؤسای جمهور قبلی آمریکا درباره قدس ظاهر را حفظ می‌کردند، اما این خبیث جدید آمریکا (دونالد ترامپ) شرم، حیا و ملاحظه‌ای ندارد و جرئت کرد سفارت را منتقل کند.

ادامه دارد..