آیت الله خاتمی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: اتحادیه اروپا در بدعهدی تفاوتی با آمریکا ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت اللّه احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه ماه رمضان در پیش است گفت: از فعالان فضای مجازی درخواست می‌کنم، از انتشار خبرهایی که در صداقت آنها شک و شبهه وجود دارد، در این ماه مبارک خودداری کنند.

وی افزود: از رسانه ملی نیز  انتظار می‌رود که علاوه بر بالا بردن کیفیت برنامه‌های مذهبی ویژه ماه رمضان، فیلم‌هایی را در این ماه مبارک پخش کند که  مناسب با ماه رمضان و معرّف معنویت‌های این ماه مبارک باشد.

آیت‌اللّه خاتمی به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: برجام عبرت‌هایی داشت که ما باید به آنها توجه کنیم. عبرت اول برجام این است که نباید به هیچ عنوان به دشمنان دین خدا اعتماد کنیم. دومین عبرت این است که باید توجه داشته باشیم که همه دشمنان دین  مانند هم هستند؛ اینکه بگوییم آمریکا نه و اتحادیه اروپا آری درست نیست. اتحادیه اروپا در بدعهدی هیچ تفاوتی با آمریکا ندارد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد:‌ ما در مذاکرات‌مان هیچ حرفی از اقتدار موشکی نزدیم ولی کشورهای اروپایی مدام بر سر این موضوع موضع‌گیری می‌کنند که قطعا خلاف برجام است.

آیت‌اللّه خاتمی با اشاره به عبرت سوم  از برجام یادآور شد: باید بگویم که برجام نشان داد مذاکره با دشمنان نه تنها گره‌گشا نخواهد بود، بلکه بر گره‌ها نیز می‌افزاید. روز اجرای برجام برخی روزنامه ‌فضایی گل و بلبل ایجاد کردند که بیایید و ببینید که برجام چه گشایش‌هایی را داشته است.

وی تاکید کرد: اگر اروپایی‌ها تضمین کتبی برای پایبندی به تعهداتشان را تا چند هفته آینده تقدیم ایران نکنند، از برجام خارج می‌شویم.

در حال تکمیل است..