معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ارتش امروز آمادگی کامل دارد که در هر زمان و مکانی که لازم باشد از نظام و تمامیت ارضی دفاع کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، در مراسم ادای احترام و نثار گل ارتش جمهوری اسلامی ایران به مرقد مطهر امام خمینی به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش، امیر جهانشاهی در جمع فرماندهان و نیروهای ارتش خاطر نشان کرد:29 فروردین روز حماسه افرینی های نیروی زمینی ارتش است روزی تاریخ ساز و ماندگار و یادآور فداکاری های در دفاع مقدس به شمار می رود. 

وی افزود:امام خمینی کسی که با ایمان راسخ و پشتیبانی مردم انقلاب را به پیروزی رساند. انقلابی که مهمترین پدیده قرن بود و توجه اندیشمندان و سیاستمداران را به خود جلب کرد. انقلابی که نظام دو قطبی را به چالش کشید و باعث احیای دین اسلام شد. در سال 56 هیات امریکایی پس از بازدید از ایران عنوان می کنند اسلام در این کشور در حال فوت است و باید منتطر تشییع جنازه آن باشیم اما امام خمینی با یاری خدا کاخ ستمشاهی را فرو ریختند و ثابت کردند می توان علیه مستکبران ایستاد اگر نیت در جهت خدا باشد. 

امیر جهانشاهی تاکید کرد: در پیروزی انقلاب اقشار مختلف نقش داشتند. ولی یکی از عوامل موثر کارکنان ارتش بود و چون حرکت ارتش در جهت رضای خدا بود، خودش را نشان داد و باعث عزت ارتش شد. رژیم طاغوت که ارتش را تجهیز کرده بود از آن در زمان بحران حمایت کنند اما کارکنان ارتش که از خانواده های مومن بودند به حرکت امام پیوستند و باعث تسریع پیروزی انقلاب شدند. حرکت همافران در 19 بهمن 57 فراموش شدنی نیست.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: امام در قدردانی از ارتشیان اعلام کردند که انقلاب با تلاش ارتشی ها و مردم به پیروزی رسید و شما دین خود را به اسلام ادا کردید. ارتش جمهوری اسلامی ایران هم به عنوان نخستین بازوی توانمند نظامی در اختیار انقلاب بود. از روزهای اول در سرکوب درگیری های داخلی ایفای تقش کرد. 

وی تصریح کرد: زمانی که منافقین به اهداف خود نرسیدند و دیدند انقلاب بازوی نظامی قدرتمندی برخوردار است شعار انحلال ارتش را سر دادند اما امام خمینی ورود کردند و روز 29 فروردین را روز ارتش اعلام کردند و گفتند ارتشی ها در این روز در میادین اصلی شهرها رژه بروند و حمایت خود را از مردم نشان دهند. در تاریخ جمهوری اسلامی ایران این روز دومین روزی بود که در تقویم جدید نامگذاری شد. با این اقدام جان دوباره و شخصیتی جدیدی به ارتش داد.  ارتشی ها هم در پاسخ به این اعتماد، از ابتدای انقلاب در جهت تثبیت انقلاب و حفظ تمامیت ارضی کشور از هیچ کوششی دریغ نکرده است از جمله سرکوب درگیری های داخلی، شکستن محاصره شهرهای کردستان، نقش آفرینی در دفاع مقدس مواردی بود که ارتش توانمندی های خود را نشان داد. 

وی اظهار داشت: ارتش پس از دفاع مقدس، با استفاده از تجارب جنگ و فناوری های پیشرفته در جهت خودکفایی در زمینه ساخت ادوات زرهی، زیردریایی،ناو جنگی، مهمات و.. تلاش کرد. همچنین ارتش در جهت حفظ مرزها و کمک به مردم در بلایای طبیعی از هیچ کوششی دریغ نکرده است. لذا امروز ارتش ما ارتشی است که دفاع از نظام، تمامیت ارضی و حمایت از مردم را سرلوحه خود دارد. 

امیر جهانشاهی گفت: اقدامات ارتش در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه موجب رضایت مردم و مقام معظم رهبری شد. امروز ارتش و نیروهای مسلح از قدرت نظامی بالایی برخوردار هستند و از لحاظ برتری نظامی با هشت سال دفاع مقدس قابل ملاحظه نیست و این باعث شده ایران  در غرب آسیا در تامین امنیت بازیگر مهمی باشد. 

وی خاطر نشان کرد: ارتش در دوره جدید ضمن تقویت توانمندی های خود در جهت اجرایی شدن فرمایشات رهبری در خصوص ارتقا توان و تعالی بصیرت و هم افزایی با نیروهای مسلح کارهای خوبی در نیروی دریایی هوایی زمینی و پدافند ارتش انجام شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ما از زمان انتصاب امیر حیدری به عنوان فرمانده کل ارتش، در سطح نیروی زمینی 17 طرح تغییر ساختاری داشتیم که بر مبنای تهدیدات منطقه این طرح ها پیش بینی شده است.  با تغییراتی در یگان های زرهی، حوزه اطلاعاتی ، خودروهای تاکتیکی و سنگین و بالگردها صورت گرفت یگان های ارتش با داشتن نیروهای متخصص آماده هستند در کنار سایر نیروهای مسلح تحت هدایت مقام معظم رهبری در هر نقطه و زمان که نیاز باشد از انقلاب و مرزها دفاع کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج