رئیس شورای عالی استان ها خواستار مداحله معاون اول رئیس جمهوری برای حل مشکل عضو زرتشتی شورای شهر یزد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در چهارمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز (پنج شنبه) با حضور اسحاق جهانگیری در محل قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مرتضی الویری در خصوص وضعیت سپنتا نیکنام گفت: با توجه به اینکه مهلت شش ماهه عضویت نیکنام در حال اتمام است و اگر این مشکل رفع نشود از ایشان سلب عضویت می‌شود از معاون اول رئیس جمهور تقاضا می‌کنیم در این مورد کمک کنند تا این مشکل حل و فصل شود.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه اظهارکرد: شوراهای سراسر کشور با ۱۱۷ هزار عضو با یک روش دموکراتیک اعضای شورای عالی استان‌ها را انتخاب می‌کنند؛ شورایی که در قانون اساسی در بندهای مختلف وظایف و مسئولیت‌های آن مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: مسئولیت نظارت بر مدیریت شهری و قانونگذاری یعنی ارائه طرح به مجلس و لایحه به دولت همچنین آموزش شوراها از وظایف شورای عالی استان‌ها است. مدیریت محلی و شهری در اختیار پارلمان محلی قرار داده شده است ،همانطور که مسائل کلان کشور توسط پارلمان ملی دنبال می‌شود. به‌طور قطع در چنین شرایطی اگر مجموعه شورای عالی استان‌ها و شوراها خوب کار کنند می‌توانند بسیاری از بارها را از دوش نظام و دولت کم کنند.

الویری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی گفت: در جلسه امروز طرحی با قید یک فوریت مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که چطور می‌توانیم اقدامات موثری را در این حوزه انجام دهیم همچنین پیگیری طرح مدیریت یکپارچه شهری در دستور کار شورای عالی استان‌ها برای سال جاری خواهد بود که امیدواریم به انجام برسد و بتوانیم طرحی پرقدرت به مجلس ارائه دهیم.

الویری در پایان اظهار کرد: امسال در شورای عالی استان‌ها به موضوع درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها پرداخته خواهد شد تا بتوانیم منابع پایداری را برای درآمد آنها تعیین کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج