رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی ماموریت داد تا با مشورت با مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون‌های تخصصی مجلس طرح حمایت از کالای ایرانی را تهیه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در جلسه امروز مجلس - یکشنبه 19 فروردین - به کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی ماموریت داد تا با مشورت با مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون‌های تخصصی مجلس و هم فکری با اتاق‌های بازرگانی و اصناف و دستگاه‌های اجرایی پیشنهادات لازم را در قالب گزارشی به مجلس ارائه دهد.

وی افزود: سخنان رهبری در ابتدای سال و تاکید ایشان بر حمایت از کالای ایرانی و حمایت از آن فضای جدیدی پیش روی ملت ایجاد کرد، بنابراین هم تولید کنندگان و هم عرضه کنندگان کالا باید زمینه اعتماد عمومی برای مصرف کالای ایرانی را فراهم کند. رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما و وزارتخانه‌های صنعت و جهادکشاورزی برای صیانت از کالای ایرانی وظایف مهمی دارند و بانک‌ها نیز مسؤولیت سنگینی برای اصلاحات داخلی جهت پرداخت منابع مالی به بخش‌های تولید دارند.

لاریجانی از دستگاه های اجرایی که تلاش مضاعفی برای آسایش آحاد ملت داشتند، تشکر کرد.

کمیسیون ویژه تولید ملی محور اصلی اصلاحات قانونی است

وی کمیسیون های ویژه تولید ملی و اصل ۴۴ قانون اساسی ر ا محور اصلی اصلاحات قانونی دانست و به این دو کمیسیون ماموریت داد تا طی سه هفته آینده پیشنهادات لازم برای حمایت از تولید کالای ایرانی را به مجلس ارائه دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات و اظهارات مسئولان ارشد سعودی گفت: اخیرا مسئولان سعودی اقدامات و اظهارات مختلفی درباره مسائل منطقه داشته‌اند که از جهاتی بسیار تاسف‌آور است و از جهتی به شفافیت فضای واقعی کمک می کند اینکه بعد از سالها سعودی ها با حمایت و هدایت آمریکا جریانهای تروریستی و تکفیری را سامان دادند و هزاران نفر را به خاک و خون کشیدند و حالا این موضوع را با صراحت اعلام می کنند که همه این اقدامات با هدایت آمریکا انجام گرفته است، یک هشدارباش برای همه کشورهای منطقه و جهان است که زیر پوست اظهارات با رنگ و لعاب انسان دوستانه و دینی سالهای گذشته چه اقدامات پلیدی صورت داده‌اند.

صحن علنی مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: اما چقدر باید تاسف خورد که سعودی ها با حضور در آمریکا و تلاش زیاد، بخش قابل توجهی از منابع مردم مسلمان عربستان را تقدیم دولت مردان دلال صفت این کشور کردند اما آنها به جای تشکر اعلام کردند که اگر ‌آمریکا از کشورهای حوزه خلیج فارس حمایت نکند ظرف دو هفته از بین می‌روند. آیا مردم حجاز تحمل این تحقیر بزرگ را دارند که در قبال پولی که از مملکتشان به جیب سرمایه داران آمریکایی سرازیر شد، آن هم برای تحریک دیگر کشورهای مسلمان با چنین الفاظی خوار و زبونشان کنند تا حدی که  آمریکا برای ماندگاری سربازانشان در سوریه علاوه بر صدها میلیارد دلاری که قبلا از سعودی ها به جهات مخلتف اخاذی کرده بودند، باج خواهی کردند. البته صراحت ترامپ در این باج خواهی ها، سخافت حوزه سیاست خارجی  آمریکا را بهتر عیان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از افتتاح پایگاه انگلیس در بحرین گفت: افتتاح رسمی پایگاه انگلیس در بحرین در روزهای گذشته امر قابل توجهی بود که دولت این کشور بدون توجه به خواست مردم بحرین در حضور عادلانه و با رای خود برای حکومت با اموال مردم معصوم بحرین هزینه ایجاد پایگاه و حضور سربازان انگلیسی را فراهم کرده است. البته ملتهای منطقه از سابقه سوء انگیس از دیرباز آشنایی دارند و با این روشهای کهنه، نمی توانند حرکتهای ملتهای منطقه را با سرنیزه منحرف کنند.

وی همچنین با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: حوادث اخیر فلسطین بسیار پر اهمیت است. تلاشهای مرموزانه‌ای توسط آمریکا و برخی کشورهای عربی نظیر سعودی‌ها در جریان است که با سختگیری بر مردم مظلوم فلسطین و آشفته سازی فضای منطقه به خیال خود ملت فلسطین را در گوشه‌ای از کرانه باختری و محوریت غزه محصور می کنند و به قول خودشان ماجرا را ختم خواهند کرد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد با اعلام ذلیلانه سعودی ها در مشروعیت بخشی به رژیم صهیونیستی و منافعی که ذکر کردند در رابطه با این رژیم، سعودی‌ها علاقه مندند هم پولهای ملت خود را در خدمت آمریکا به تاراج بدهند و هم پیش قراولی این پروژه منحوس را برعهده بگیرند اما حرکتهای دلیرانه جوانان مجاهد فلسطینی این هدف را به سراب تبدیل کرده است.

لاریجانی با محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن اقدامات این رژیم در به شهادت رساندن و مجروح کردن مردم مظلوم فلسطین از صاحب نظران کشورهای اسلامی و عربی و مجالس این کشورها می خواهد به مسئولین اسلامی و انسانی خود در این مقطع حساس توجه داشته باشند و جلوی این رسوایی بزرگ رژیم های عربی را بگیرند و از دبیرخانه بین المجالس اسلامی و دبیرخانه مجالس آسیایی می خواهم در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در برابر این ستم بزرگ تلاش و ایستادگی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها