واکنش انقلابی مردم فلسطین و تاکید بر حق بازگشت، تمامی توطئه های محور عبری - عربی را برای به رسمیت شناختن اسرائیل و نابودی آرمان فلسطین خنثی و بار دیگر ثابت کرد که اراده و اقتدار مردم فلسطین تنها عنصر تعیین کننده در میدان و سیاست است.

به گزارش خبرگزاری موج، جمعیت دفاع از ملت فلسطین در بیانیه ای با حمایت از راهپیمایی مسالمت آمیز فلسطینی به تشریح تاثیر این حرکت پرداخت.

در بخشی از این بیانیه آمده است: آنچه روز جمعه در راهپیمایی مسالمت آمیز فلسطینی ها اتفاق افتاد، نشان داد که گزینه مقاومت و اراده ملت فلسطین تغییردهنده تمامی معادلات پیچیده منطقه و توطئه های جدیدی است که برای حذف نهایی آرمان فلسطین برنامه ریزی شده است.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین خاطرنشان کرد: این راهپیمایی مسالمت آمیز اگر چه با توحش صهیونیستی به شهادت 20 فلسطینی انجامید اما بی تردید تجربه جدیدی از مقاومت بود که نشان از درک درست و ایستادگی معنادار آنان از شرایط امروز منطقه دارد.

در بخش دیگری از این بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین تصریح کرد: با تمامی تلخی این حادثه اما باید تاکید کنیم که این واکنش انقلابی مردم فلسطین و تاکید بر حق بازگشت، تمامی توطئه های محور عبری - عربی را برای به رسمیت شناختن اسرائیل و نابودی آرمان فلسطین خنثی و بار دیگر ثابت کرد که اراده و اقتدار مردم فلسطین تنها عنصر تعیین کننده در میدان و سیاست است و سناریوهای عادی سازی روابط و تفاهم های پشت پرده هیچ کدام نمی تواند مسیر آنان را برای رسیدن به آرمان های خود بازدارد.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ادامه این بیانیه تاکید کرد: ملت فلسطین امروز مسیرهای انحرافی و جایگزین کردن اولویت ها و نیز توطئه تغییر دشمن اصلی را به خوبی درک کرده است و می داند که تمامی این برنامه ها مسیر انحرافی است تا آنان را از اولویت اصلی خود یعنی قدس و هویت اسلامی فلسطین باز دارد.

در این بیانیه جمعیت دفاع از ملت فسطین با محکوم کردن اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی در کشتار مردمی که تنها در یک راهپیمایی مسالمت آمیز به مناسبت روز زمین شرکت کرده بودند، یادآور شد: اجماع عربی- صهیونستی- غربی برای حذف آرمان فلسطین با استفاده از واژگانی نظیر 'قرارداد قرن ' یا ' انتقال پایتخت ' هیچ تاثیری بر اراده و اقتدار ملت فلسطین و محور مقاومت ندارد و تنها به حقارت بیشتر طراحان آن منجر می شود.

این تشکل سیاسی خاطرنشان کرد: برخی کشورهای عربی به ویژه شاهزاده بی تجربه سعودی بهتر است از تجربه های گذشتگان خودعبرت بگیرد و برای تضمین ثبات سیاسی و ماندگاری خوددر قدرت به شیوه های دیگری توسل جوید. 

جمعیت دفاع از ملت فلسطین با تاکید بر حمایت خود از مقاومت اسلامی ملت فلسطین اعلام کرد: با وجود تمامی توطئه ها برای نابودی آرمان و هویت فلسطین و قدس اما روزهای آینده با ادامه جمعه های خشم و اراده و گسترش مقاومت این بار نیز ثابت خواهد کرد که این اردوگاه متوهم که دچار یک جنون سیاسی است در ارزیابی ها و توهمات و رویاپردازی خود در برابر اراده این ملت بزرگ شکست خواهد خورد.

فلسطینیان از روز جمعه - یازدهم فروردین- با تجمع در مناطق مختلف غزه که 6 هفته ادامه دارد، راهپیمایی موسوم به راهپیمایی «بازگشت بزرگ» را همزمان با سالگرد «روز زمین» برگزار کردند و با نصب چادرهایی در نزدیک مناطق فلسطین اشغالی خواستار بازگشت به سرزمین های خود شدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی با تیراندازی به تظاهر کنندگان 16 فلسطینی را به شهادت رسانده و نزدیک به 2 هزار نفر را زخمی کردند.

محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین روز شنبه - 12 فروردین - را به دلیل این جنایات، عزای عمومی اعلام کرد.

فلسطینیان از سال 1976 تاکنون روز 30 مارس را به عنوان روز زمین نامگذاری کرده و آن را گرامی می دارند. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج