سخنگوی وزارت امورخارجه گفت:عربستان سعودی با ایراد اتهامات واهی و بی اساس به دیگران سعی دارد بر ناتوانی و شکست های پی در پی خود در جنگ بر ضد مردم یمن سرپوش بگذارد.

به گزارش خبرگزاری موج، بهرام قاسمی در پاسخ به اقدامات و اظهارات مقام های سعودی در سومین سالروز تجاوز به یمن گفت:سعودی ها با ایراد اتهامات واهی و بی اساس و مدرک به دیگران سعی دارند بر ناتوانی و شکست های پی در پی خود در کسب پیروزی میدانی در جنگ علیه مردم یمن با وجود دارا بودن امکانات و کلکسیونی از سلاح های پیشرفته و خریدهای چند 10میلیاردی تسلیحاتی سرپوش بگذارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: واقعیت این است که سعودی ها و هم پیمانان آنها در این جنگ نابرابر فقط با مقاومت مردم یمن مواجه بوده و شکست مفتضحانه ای را تجربه کرده اند.

قاسمی همچنین در واکنش به اظهارات توام با تهدید یک سخنگوی نظامی سعودی گفت: بی تردید این اظهارات جنگ طلبانه و غیر مسئولانه قابل پیگیری حقوقی و بین المللی است.

عربستان از توهم خود بزرگ بینی و خیال پردازی خارج شود

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: اصولا عربستان در جایگاه، اندازه و شرایطی نیست که بتواند توهمات و تخیلات خود را عملی کند.

قاسمی اظهار داشت: حداقل درسی که انتظار می رفت حاکمان ریاض از جنگ با مردم بی دفاع یمن بیاموزند این بود که از این همه توهم خود بزرگ بینی و خیال پردازی تا حدی خارج شوند و درک کنند که با اتکای به خرید تسلیحات و امنیت وارداتی و پر هزینه نمی توانند قدرت و امنیت تولید کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج