به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و با همکاری موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و شهرداری تهران، در روز جمعه سوم فروردین ماه مراسم با شکوهی به مناسبت آغاز سال نو با حضور جمع زیادی از ایرانیان مشتاق و نیز علاقمندان فرهنگ و آیین میهن عزیزمان در تالار جشن میدان کنکورد پاریس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، در این مراسم ابوالقاسم دلفی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه طی سخنانی، ضمن تبریک عید باستانی نوروز به تمامی هم وطنان ایرانی و نیز میهمانان فرانسوی شرکت کننده در برنامه، با اشاره به هم زمانی ایام مبارک ماه رجب و جشن های آغاز سال جدید، از پروردگار بزرگ، سربلندی، پیشرفت و موفقیت روزافزون همه ایرانیان در سرتاسر جهان را آرزو کرد.
این مراسم با دعای معنوی و دیرینه تحویل سال، آغاز و سپس با ارائه قطعات و اشعاری در وصف بهار و پیشینه تاریخی سنت دیرپای نوروز، نقالی و روایت گری داستان های اساطیری ایرانی ادامه پیداکرد.
پایان بخش مراسم، اجرای زیبای کنسرت موسیقی سنتی ایرانی توسط «محمد معتمدی» خواننده خوش آواز کشورمان و برگزیده رادیو دولتی فرانسه و جایزه فرانس موزیک در سال 2013 بود که با استقبال پر شور شرکت کنندگان همراه شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج