معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: شهدا اگر به غیر از خدا با کسی دیگر معامله کرده بودند، ضرر می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ علی جهانشاهی امروز ۲۴ اسفندماه در یادواره شهدای عملیات خیبر ۶۲ دانشگاه افسری امام علی(ع) اظهار کرد: شهدا اگر به غیر از خدا با کسی دیگر معامله کرده بودند، ضرر می‌کردند، بنابراین آنان خود را برای بهشت به خدا فروخته‌اند.

وی ادامه داد: شهیدانی که با اهدای جان خود شیرین ترین، بهترین و بزرگترین هدیه‌ای را که خداوند به آن‌ها داده بود در جهت دین اسلام، دفاع از کشور و در راه خدا اهدا کردند. شهیدانی که در دیدار نینوای امام حسین(ع) جان خود را تقدیم آستان جانان کردند و به عهدی که با خدای خود بستند وفا کردند.

شهدا با خدا معامله کرده‌اند

جهانشاهی با بیان اینکه دنیای مادی همچون بازار است، اظهار کرد: در بازار معامله گرها دو طرف مردم هستند اما معامله‌ای که در اینجا صورت گرفته، یک طرف خدا و طرف دیگر مردان باایمان خدا یعنی شهدا هستند، چه معامله‌ای بهتر از اینکه شهدا با خدا معامله کرده‌اند که صاحب جان و مال آن‌ها خداست. اگر به غیر از خدا با کس دیگری معامله کرده بودند ضرر می‌کردند، بنابراین شهدا خود را برای بهشت به خدا فروخته‌اند.

شهدا برکات زیادی داشته‌اند

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه شهدا برکات زیادی داشته‌اند، تصریح کرد: اولین برکت برای خود آن‌ها بود، دومین برکت برای خانواده آن‌هاست. برکت سوم الگویی است که از شهدا گرفتیم، با توجه به اینکه در آغاز جنگ الگویی نداشتیم. برکت چهارم نیز این است که ما هرچه در ایران اسلامی داریم از برکت خون شهداست.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز ایران در جهان و منطقه به عنوان بازیگر اصلی بازی می‌کند و در جهان مطرح است به برکت خود شهداست و ما وظیفه داریم قدردان خون شهدا باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج