امیر خجسته گفت: همدان برای نخستین بار پایتخت کشورهای آسیایی انتخاب شده است. تمام توان استان به کار گرفته خواهد شد.

به‌ گزارش خبرگزاری موج، امیر خجسته پنجشنبه ۲۴ اسفند در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان، با اشاره به رویداد همدان ۲۰۱۸ اظهار کرد: همدان برای نخستین بار پایتخت کشورهای آسیایی انتخاب شده است. تمام توان استان به کار گرفته خواهد شد.

در گذشته همدان در گردشگری مظلوم واقع شده بود

وی با تأکید براین‌که «در گذشته همدان در گردشگری مظلوم واقع شده بود»، افزود: امروز به لطف فرودگاه، راه‌آهن و هتل‌های خوبی ایجاد شده و همدان در سطوح بین المللی قرار گرفته است.

وی خطاب به مدیران استان با بیان این‌که «یک بار توان بگذارید و برای همیشه بحث گردشگری همدان را تعیین تکلیف کنید»، افزود: تمام نیروهای استان دست به دست هم دهند تا ۲۰۱۸ را به معنای واقعی عملی کرده و حق استان را ادا و اشتغال پایداری برای استان ایجاد کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید از فرصتی که برای استان ایجاد شده بتوانیم به نحو احسن استفاده کنیم تا جایگاه استان مشخص شود و آن‌گونه که باید در کشور بدرخشد.

وی با بیان این‌که« ۲ میلیارد تومان از بودجه نمایندگان برای ۲۰۱۸ اختصاص داده خواهد شد»، افزود: سال ۹۷ سال شکوفایی و درخشش همدان در سطح بین المللی و ایجاد اشتغال است که قطعاً با پیگیری‌های خوبی که صورت می‌گیرد عملی خواهد شد.

وی با تأکید براین‌که «همدان هیچ وقت چنین شرایطی را نداشته است»، افزود: وحدت و همدلی در استان وجود دارد که این موضوع مهمی است و نتیجه آن چیزی است که امروز در استان می‌بینیم.

خجسته با بیان این‌که «استان همدان در گذشته از حاشیه‌سازی ضربه دیده و عقب مانده است»، ادامه داد: همدلی و همفکری باعث شده کارهای خوبی در استان صورت بگیرد، همانطور که راه‌آهن یکی از نتایج این همدلی در بین مدیران و مجمع نمایندگان استان است. فکر نمایندگان و مدیران دنبال اختلاف و درگیری نبوده است و این وحدت و همدلی باعث شده جایگاه و تراز استان در بین سایر استان‌ها بالا برود.

تحول در استان همدان ایجاد می‌شود

وی با بیان این‌که «تحول در استان همدان ایجاد می‌شود»، اظهارکرد: یأس و ناامیدی و انرژی منفی به مردم ندهید، با نقد مخالفتی نداریم اما این نقد منصفانه صورت بگیرد که باعث ارتقاء استان شود. نقد تخریبی در استان کنار رفته و مردود شده و الان وحدت و کار واشتغال و امید در بین مردم ایجاد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج