نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند ۱۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق و درمان بازنشستگان فولاد اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی مورخ 15 اسفند پرداخت 100 میلیارد تومان برای حقوق و درمان بازنشستگان فولاد تصویب شد.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) و در جریان بررسی ایردات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۷، بند الحاقی ۴ تبصره ۶ را به این شرح اصلاح کردند. سود سهام صندوق بازنشستگی فولاد در شرکت دخانیات ایران در سقف هزار میلیارد ریال پس از واریز به صندوق بازنشستگی فولاد صرف پرداخت حقوق و درمان بازنشستگان می‌شود.

نمایندگان در بند الحاقی ۵ نیز ردیف درآمدی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی مربوط به خدمات زمین‌شناسی، اکتشافی و آزمایشگاهی در سال آینده را تعیین کردند.

پرداخت 100 میلیارد تومان برای حقوق و درمان بازنشستگان فولاد

نمایندگان همچنین بند الحاقی ۱۱ تبصره ۶ که در آن پیش‌بینی شده بود درآمد حاصل از همسازن‌سازی حقوق بازنشستگان صرف توسعه این طرح شود را از متن بودجه حذف کردند. همچنین در بند الحاقی ۱۲ و برای تامین نظر شورای نگهبان، سقف ۲۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات تبدیل پسماند عادی به انرژی تعیین شد.

 واریز سود ۶۰ درصدی واردات خودرو تعیین شد

نمایندگان مجلس همچنین در بند الحاقی ۱۴ تبصره ۶، ردیف مربوط به واریز سود ۶۰ درصدی واردات خودرو را تعیین کردند. همچنین در بند «د» تبصره ۷، ردیف درآمدی و هزینه‌ای مربوط به مابه‌التفاوت قیمت تکلیفی و قیمت تمام شده فروش هر متر مکعب آب مشخص شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج