دو عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در تذکرات جداگانه‌ای روند برگزاری جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این کمیسیون را برخلاف آیین نامه دانستند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی در پاسخ به انتقاد از جلسه استیضاح ربیعی در کمیسیون اجتماعی گفت: فرض کنید کمیسیون اصلا تشکیل جلسه نداده است آیین‌نامه هفت روز برای تشکیل جلسه در کمیسیون مربوطه زمان تعیین کرده است که اگر جلسه تشکل شود استیضاح کنندگان می توانند مجددا درخواستشان را مطرح کنند.

علیرضا محجوب در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس با استناد به ماده ۲۲۳ آیین‌نامه داخلی گفت: طبق این ماده هیات رئیسه موظف به ارائه طرح استیضاح به کمیسیون تخصصی شده است. نامه استیضاح آقای ربیعی دوم اسفند تقدیم هیئت رییسه شده که این نامه ۷ اسفند به کمیسیون ارجاع شد.

وی افزود: جلسه بررسی استیضاح در کمیسیون اجتماعی رسمیت نداشت به همین دلیل لازم است ضمن بررسی این موضوع جلسه رسمی دیگری تشکیل شود.

نماینده تهران همچنین گفت: تجربه نشان داده که جلسات پایانی سال به سختی به حدنصاب می رسد که این موضوع را امروز به عینه دیدیم. لذا برگزاری جلسه استیضاح برای استیضاح کنندگان و استیضاح شوندگان در شرایط و حال مناسبی نیست درخواست ما تجدید نظر در این موضوع است.

احمد بیگدلی عضو دیگر کمیسیون اجتماعی مجلس نیز با استناد به ماده ۲۲۳ در تذکری اظهار کرد: در جلسه کمیسیون اجتماعی برای بررسی استیضاح تنها ۵ نفر حضور داشتند سوال این است که چطور آنها با حضور ۵ نفر درباره استیضاح رای گیری کردند. در خواست ما این است که دوباره وقت دهید تا استیضاح وزیر کار را در کمیسیون اجتماعی بررسی کنیم.

علی لاریجانی در پاسخ به این دو تذکر گفت: بنده این موضوع را از آقای بادامچی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی پرسیدم پاسخ ایشان این بود که جلسه تشکیل شد و وقتی استیضاح کنندگان پرسیدند که جلسه رسمی است به آنها پاسخ مثبت داده و به همین دلیل آنها مطالبشان را مطرح کردند.

لاریجانی ادامه داد: علیرغم وجود این ماده قانونی جلسه کمیسیون اجتماعی به ریاست نایب رئیس این کمیسیون تشکیل شده که بنده جزئیات را از آقای بادامچی پرسیدم که به نظر نمی رسد مشکلی باشد. لذاا اشکال آیین نامه ای وجود ندارد ولی اگر می خوهند منصرف شوند اشکالی وجود ندارد.

 زمان برای بررسی استیضاح مناسب نیست

وی در پایان گفت: اینکه می گویید زمان برای بررسی استیضاح مناسب نیست این موارد را در روز استیضاح مطرح کنید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج