مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه هدف مثلث اسقاط سوریه بعد از 85 ماه عقیم مانده است، گفت: از همان ابتدا مقصود اصلی آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی، اتحادیه اروپا، عربستان، امارات، اردن و ترکیه ایجاد بحران در منطقه بود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در محفل اُنس و مودّت فرماندهان و مدیران پیشکسوت سپاه نینوای استان گلستان، ضمن تبیین رقابت های استراتژیک در منطقه غرب آسیا با تأکید بر آخرین تحولات سوریه اظهار کرد: به ندرت می توان منطقه ای را در مقیاس جهانی به اهمیت غرب آسیا پیدا نمود که لایه های ژئوپلیتیک، ژئواکونومیک و ژئواستراتژی در آن جمع شده باشد. این منطقه هم اکنون محل رقابت ژئواستراتژیک قدرت های جهانی و منطقه‌ای است که سوریه یکی از عرصه های بروز و ظهور این رقابت است.

وی با بیان اینکه هدف مثلث اسقاط سوریه بعد از 85 ماه عقیم مانده است، گفت: از همان ابتدا مقصود اصلی آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی، اتحادیه اروپا، عربستان، امارات، اردن و ترکیه ایجاد بحران در منطقه و هدف قرار دادن استقلال، هویت ملی، تمامیت ارضی و نابودی تمامی زیر ساخت های عرصه‌های سوریه بوده که با شکست حداکثری مواجه گردیدند.

سردار صفوی با تأکید بر اینکه آمریکایی ها به صورت مستقیم و خارج از حقوق بین الملل و بدون اعتنا به شورای امنیت سازمان ملل به سوریه لشکرکشی کرده اند، گفت: امیدواریم دولت، ارتش و نیروهای مردمی سوریه آنها را از شرق فرات بیرون برانند و تمامیت ارضی خودشان را حفظ کنند.

ارتش و دولت مقاومت بشار اسد راه حل سیاسی را هم بایستی دنبال کند

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: اگرچه ارتش سوریه و محور مقاومت باید به عملیات های پیروزمندانه خودشان ادامه بدهند، اما از نظر اینجانب در ادامه جهاد مسلحانه مردم و ارتش و دولت مقاومت بشار اسد راه حل سیاسی را هم بایستی دنبال کند.

وی با تأکید بر اینکه از نظر حقوق بین الملل هم آمریکا و هم ترکیه به سوریه تجاوز و حاکمیت ملی سوریه را نقض کرده اند، افزود: اساس استراتژی آمریکا سیاست زور است که این سیاست در منطقه غرب آسیا با شکست مواجه شده است.

صفوی با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) با دولت آمریکا مقابله می کردند خاطرنشان کرد: هم اکنون مقام معظم رهبری هم مقابل زیاده خواهی های دولت آمریکا ایستاده اند. تدابیر راهبردی مقام معظم رهبری زمینه را مهیا ساخت تا روسیه به میدان سوریه وارد شود و روس ها پشتیبانی هوایی خوبی را در عملیات های آزادسازی شهرهای سوریه انجام دادند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تشریح پیشرفت های دفاعی ایران در عرصه هوافضا، به حوزه پهبادها اشاره کرد و با بیان اینکه هم اکنون در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین در وضعیت مطلوبی قرار داریم، خاطرنشان کرد: در عملیات حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقر تروریست های تکفیری داعش در دیرالزور، هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوافضای سپاه در شب به پرواز درآمدند و مختصات اهداف را تعیین کردند و موشک های ما نیز به صورت دقیق به اهداف تعیین شده اصابت کردند که این نشان دهنده دقت و قدرت موشکی بالای ما است.

سردار رحیم صفوی

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از سیاسیون و مسئولانی که دچار سوء عاقبت شدند، عاقبت بخیری را امری مهم برای پاسداران دانست و با برشماری راه های کسب عاقبت بخیری گفت: اولین راه این است که خودتان را در بُعد اندیشه و تفکر، ثابت قدم در صراط مستقیم الهی بدارید. رابطه خودتان را با خدا، قرآن، نماز جماعت، مساجد، علماء تقویت و ایمان و اعتقادات اسلامی را در خودتان حفظ کنید.

وی ادامه داد: از اخلاق و رفتارتان با همسر، فرزندان و همسایگانتان و عموم مردم مراقبت کنید. شما پاسداران از بطن جامعه و از میان همین مردم برخاستید و تا آخرین لحظه عمرتان باید مردمدار و مردم‌یار باشید، ما هرچه داریم از شهدا و مردمی است که حقیقتاً بزرگترین مدافع انقلاب اسلامی هستند.

 مردم پای کار انقلاب هستند

صفوی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری پس از حماسه راهپیمایی 22 بهمن سال 1396 یادآورد شد: مقام معظم رهبری در آخرین جمله آن پیام، فرمودند مسئولان از مردم عقب نیفتند. واقعا مردم پای کار انقلاب هستند، اما گویا برخی از مسئولان در حوزه کارآمدی و خدمت به ویژه نسبت به محرومان و طبقات ضعیف از مردم عقب افتاده اند.

وی با بیان خاطره ای از امام خمینی(ره) که به فرزندشان مرحوم حاج احمد فرمودند همان طور که سیب از درون کِرم می افتد، انقلاب ما هم ممکن است از درون آسیب ببیند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به حدی قدرتمند شده است که دشمنان خارجی از جمله آمریکایی ها نمی توانند از بیرون به ما حمله کنند، به همین دلیل آنها برای ایجاد ناامنی در داخل کشور سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرده اند و موریانه‌هایی که ممکن است درون انقلاب اسلامی بیفتند، همان نفوذی هایی هستند که در برخی از دستگاه ها نفوذ کرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج