وزیر اطلاعات گفت: دشمن تلاش دارد از طریق شایعه پراکنی و حرمت شکنی مسئولان، جامعه را دو قطبی کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سید محمود علوی صبح امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر شرکت کرد. وی در این نشست با اشاره به تلاش دشمن برای دوقطبی کردن جامعه از طریق حرمت شکنی مسئولان و شایعه پراکنی گفت: افراد درون نظام باید در این زمینه هوشیارانه عمل کنند. 

وی به افزایش روحیه امید و بالندگی ملت که ثمره آن حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشورشد اشاره کرد و افزود: خدمت به همگان وظیفه حکومت اسلامی است و در این بین میان مسلمان و غیر مسلمان تفاوتی وجود نخواهد داشت و باید معیشت، حرمت، عدالت و امنیت افراد درون نظام تامین شود. 

وزیر اطلاعات با اشاره به نقش ملت در سرنوشت کشور اداره جامعه اسلامی را مستلزم اجرای احکام فردی، اجتماعی و حکومتی دانست و اضافه کرد: اگر در جامعه ای فرهنگ، اخلاق و سنن الهی حکمفرما شود به عزت خواهد رسید. 

وی واکاوی کارکردها را در تقویت نقاط مثبت و رفع موانع موثر دانست و افزود: مجموعه کارگزاران نظام حکومتی با کارکرد خود می توانند موجب تحکیم جامعه و نظام شوند و اگر عمل صالح انجام شود نفع آن را می بینیم. 

وزیر اطلاعات گفت:ثمره کارکرد شایسته زندگی طیبه و رسیدن به عزت است. 

وی با بیان اینکه دشمنان نظام ذره ای از خصومت و بروز مشکلات علیه ایران اسلامی نمی کاهند گفت: برای مقابله با دشمنان عوامل عزت آفرین گذشته را تقویت و تکرار کنیم و مراقبت کنیم در درون خانواده نظام از اقدامات وحدت شکن جلوگیری شود. 

علوی با اشاره به روایتی از امیرمومنان (ع) پرهیز از تفرقه، التزام به همگرایی، الفت و مهربانی به یکدیگر و خودداری از دامن زدن به مسائل اختلاف افکن عامل عزت امت ها برشمرد و گفت: شوراهای اداری باید کارکرد خود را متناسب با میزان رفع مشکلات مردم بسنجند. 

وزیراطلاعات افزود: فقط نمی توانیم با دشمنان مقابله کنیم بلکه باید زمینه اثرگذاری ترفندهای دشمنان را از بین ببریم. 

ایجاد اختلاف؛ هدف دشمنان نظام است

علوی گفت: ایجاد اختلاف و از دست دادن فرصت ها، هدف دشمنان نظام است و نباید با عملکرد ناپسند آنها را در رسیدن به آمال و آرزوهایشان خوشبین کنیم. 

وی افزود:بوشهر دیار قهرمانان تاریخ ساز، استکبارستیز وسپر تهدید زدای ایران اسلامی است. 

وزیر اطلاعات با اشاره به وحدت موجود در استان بوشهر که با عقلانیتی به رفع مشکلات پرداختند و در هفته های گذشته کوچکترین مساله اجتماعی نداشتند افزود: هرجا مسئولان با یکدیگر وحدت داشتند و دست در دست یکدیگر قرار دادند مشکلی به وجود نیامده است. 

علوی در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از زحمت مسئولان استان به ویژه مدیر کل قدیم اداره کل اطلاعات استان بوشهر مدیرجدید را معرفی و منصوب کرد و ارتقای سطح امنیت مردم را با همراهی و همکاری همه دستگاهها ونهادها خواستار شد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج