رئیس جمهوری کشورمان در کاخ ریاست جمهوری هند با نارندرا مودی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن روحانی صبح امروز در مرحله دوم سفر خود به هندوستان با نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرد. 

روحانی قبل از این دیدار، سوشما سواراج وزیر امور خارجه هند را به حضور پذیرفت.

رییس جمهوری کشورمان که پنجشنبه هفته گذشته برای انجام سفری سه روزه وارد هند شده بود بعد از یک اقامت دو روزه در حیدرآباد هند جمعه شب وارد دهلی نو شد و صبح امروز از سوی نارندرا مودی نخست وزیر هند مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

وی پس از آن با حضور در مقبره مهاتما گاندی پدر استقلال هند با اعطای دسته گل خاطره مجاهدت های وی برای آزادی هند از یوغ استعمار را گرامی داشت.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود در فرودگاه دهلی نو در گفت وگو با خبرنگاران گفت که گسترش و تعمیق روابط ایران و هند به عنوان دو کشور مهم آسیا می تواند نه تنها به نفع دو ملت بلکه به نفع ثبات و امنیت منطقه باشد.

روحانی عصر روز پنجشنبه برای یک سفر سه روزه رسمی به دعوت نارندرا مودی نخست وزیر هند وارد این کشور شد. وی دیدار خود را از شهر حیدرآباد در جنوب هند که دارای سابقه تاریخی غنی در حوزه تمدنی اسلام است آغاز کرد.

وی عصر پنجشنبه با علمای شیعه وسنی این شهر ملاقات کرد.

روحانی صبح جمعه از یک مجموعه تاریخی به نام هفت گنبدان که نشانگر حضور قدرتمند سلاطین شیعه مذهب قطب شاهیان در این منطقه است بازدید کرد و سپس به اتفاق هیات همراه برای شرکت در آیین عبادی - سیاسی نمازجمعه در «مکه مسجد» شهر حیدرآباد حضور یافت.

مسلمانان این شهر با تجمع در مسیر حضور رئیس جمهوری ایران، با سر دادن شعارهایی «روحانی خوش آمدی» و « زنده باد ایران، زنده باد هندوستان» از حضور وی در این آیین عبادی -سیاسی استقبال کردند.

روحانی در راس هیاتی که تعدادی از اعضای دولت از جمله محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه او را همراهی می کنند، به هند سفر کرده است.

گروهی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی نیز رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

روحانی امروز شنبه در نشست اقتصادی دو جانبه نیز شرکت خواهد کرد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج