رئیس جمهور با بیان اینکه مسلمانان با هم برادرند و اسلام برای سعادت همه انسانها است، تصریح کرد: ادیان برای استقرار خوبی‌ها و حذف مفاسد آمده‌اند و مسلمانان در این زمینه وظیفه دینی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن روحانی بعد از سفر به هند طی سخنانی با بیان اینکه مسلمانان با هم برادرند و اسلام برای سعادت همه انسانها است، تصریح کرد: ادیان برای استقرار خوبی‌ها و حذف مفاسد آمده‌اند و مسلمانان در این زمینه وظیفه دینی دارند.

خواهان روابط صمیمانه‌تر و نزدیکتر دو ملت ایران و هندوستان هستیم

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در دیدار نخبگان، علمای دینی و رهبران جامعه اسلامی حیدرآباد هندوستان پیام ملت ایران را پیام دوستی و روابط نزدیکتر با ملت بزرگ هندوستان دانست و با تاکید بر اینکه ما خواهان روابط صمیمانه‌تر و نزدیکتر دو ملت بزرگ ایران و هندوستان در تمامی زمینه‌ها هستیم، اظهار داشت: ایران و هندوستان پیوند تاریخی و فرهنگی، فرای روابط سیاسی و اقتصادی دارند و این ریشه تاریخی و فرهنگی دو ملت، یکی است.

فرامین اسلامی فرادینی است

وی با بیان اینکه فرامین اسلامی فرادینی است و پیامبر اسلام (ص) فرمود اگر مظلومی طلب کمک کند و یاری اش نکنید، در مسیر اسلام نیستید، گفت: مسلمانان با هم برادرند و اسلام برای سعادت همه انسانها است.

روحانی افزود: استعمارگران رابطه‌ای غیر منصفانه با جوامع اسلامی ایجاد کردند؛ منابع آنها را بردند و فرصت توسعه ندادند.

ادامه دارد..

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج