دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انیکه انقلاب اسلامی حیرت جهانیان را برانگیخت گفت: انقلاب اسلامی به عمق خانواده و روابط اجتماعی نفوذ کرده بود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سرلشکر محسن رضایی امروز در سخنرانی مراسم راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: اگر رژیم شاه با چند تیر مردم ایران از پا درآمد یکی از آن‌ها تیری بود که در سال 57 از زنجان به قلب شاه شلیک شد.

وی راهپیمایی بانوان زنجانی در نهم و یازدهم شهریورماه 57 را تیر خلاصی بر قلب رژیم شاه خواند و گفت: این راهپیمایی معنای مهمی داشت و حامیان حکومت طاغوت را به فکر فرو برد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بانوان در این راهپیمایی نشان دادند انقلاب اسلامی نه تنها در خیابان‌های ایران بلکه در عمق خانواده‌ها نفوذ کرده و نه تنها شعارها، بلکه روابط اجتماعی ملت ایران انقلابی شد و این موضوع عمق انقلاب را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: یک ماه پس از راهپیمایی بانوان، شکل‌گیری راهپیمایی بیش از 50 هزار نفری در مهرماه سال 57 در این شهر نشان داد به حقیقت استان زنجان نقش مهمی در این انقلاب داشته است.

سردار سرلشکر رضایی انقلاب اسلامی را رویدادی بزرگ خواند و گفت: باید به این مسئله توجه کنیم که چرا بسیاری از تحلیلگران نه تنها در داخل بلکه تحلیلگران خارجی که دشمن اسلام بودند، نام این انقلاب که حیرت جهانیان را برانگیخت را انقلاب اسلامی گذاشتند.

وی ابراز کرد: برخی در پاسخ به این مسئله می‌گویند نام انقلاب اسلامی به این دلیل است که شعارهای ملت ایران اسلامی بود و این حرف درستی است اما مطلب کاملی نیست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام "استقلال آزادی، جمهوری اسلامی"، "الله اکبر خمینی رهبر"، "این است شعار ملی، خدا، قرآن خمینی"، نصر من الله و فتح قریب"، نهضت ما حسینیه رهبر ما خمینیه" را از شعارهای اسلامی در دوران انقلاب برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر شعارهای اسلامی، دلیل نامگذاری انقلاب اسلامی این بود که پیشگامان این انقلاب مسلمانان بودند و روحانیون و افراد مذهبی در خط مقدم آن قرار داشتند.

در حال به روز رسانی....

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج