مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: مردم دنیا بخصوص جهان اسلام به انقلاب ما امیدوار هستند بخصوص پس از پیروزی‌های بسیار مهمی که در منطقه و با پرچمداری ایران و کمک رزمندگان کشورهای مختلف از جمله سوریه، لبنان و عراق حاصل شده، این مردم مسلمان و منطقه را امیدوار کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مشاور مقام معظم رهبری در حاشیه همایش جشن انقلاب و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم دنیا بخصوص جهان اسلام به انقلاب ما امیدوار هستند. 

علی‌اکبر ولایتی در پاسخ به سوالی در خصوص جایگاه مربوط به توان موکشی در دکترین سیاسی ایران و ارتباط این مساله با برجام، گفت: به هیچ وجه این مساله با دیدگاه جمهوری اسلامی ایران تطابق ندارد و جمهوری اسلامی ایران برای اینکه از خود دفاع کند از کسی اجازه نمی‌گیرد. هر چقدر که لازم بداند از امکانات دفاعی از جمله موشک استفاده می‌کند و این حق مشروع جمهوری اسلامی ایران است.

حکومت و مردم سوریه نشان داده‌اند که حاضرند جان‌شان را فدای کشورشان کنند

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص حمله جنگنده‌های اسرائیلی در سوریه، اظهار کرد: حکومت و مردم سوریه نشان داده‌اند که از تمامیت ارضی کشورشان و امنیت و استقلال‌شان دفاع کرده و حاضرند جان‌شان را فدا کنند و هفت سال است که در حال جنگ هستند در حالیکه دشمنان آنها اینطور نشان داده بودند که ممکن است ظرف چند هفته حکومت سوریه ساقط شود.

ولایتی افزود: اما مردم سوریه و حکومت آن هفت سال است که در مقابل یک جنگ بین‌المللی که بیش از ۸۰ کشور برای ارسال تروریست‌ها در آن شرکت داشتند مقابله کرده و پیروز شدند پس این مردم مقاوم حاضر نیستند تجاوز رژیم صهیونیستی را قبول کنند و تنها کشورهایی که در خط مقدم جبهه در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا پایدار مانده‌اند لبنان و سوریه هستند و حق دارند که از سرزمین خود دفاع کنند.

 تحریکات خارجی‌ها در مورد اقوام مختلف خاتمه یابد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در مورد عملیات نظامی ترکیه در سوریه نیز اظهار کرد: باید تمامیت ارضی کشورهای منطقه مورد احترام همه باشد و از سوی دیگر تحریکات خارجی‌ها در مورد اقوام مختلف خاتمه یابد. آمریکایی‌ها حق ندارند در تجزیه سوریه یا هر کشور دیگری تلاش کنند و اگر این کار را انجام دهند مردم منطقه در مقابل آنها می‌ایستند.

وی با اشاره به همایش هم‌اندیشی مهمانان خارجی شرکت‌کننده در جشن انقلاب، ‌گفت: امروز جلسه پربار و سازنده‌ای را با مهمانان خارجی دهه فجر داشتیم که از حدود ۳۷ کشور در این مراسم شرکت کرده بودند که میزبان این مهمانان هم دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی بود.

ولایتی/همایش تحول در علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی‎

ولایتی تصریح کرد: افراد برجسته‌ای از کشورهای مختلف جهان اسلام سخنرانی‌های قابل توجهی داشتند و در رابطه با چهل سالگی انقلاب اسلامی مطالب مهمی را بیان کردند و این سخنرانی‌ها حکایت از این دارد که مردم دنیا بخصوص جهان اسلام به انقلاب ما امیدوار هستند بخصوص پس از پیروزی‌های بسیار مهمی که در منطقه و با پرچمداری ایران و کمک رزمندگان کشورهای مختلف از جمله سوریه، لبنان و عراق حاصل شده، این مردم مسلمان و منطقه را امیدوار کرده است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل همچنین بیان کرد: ‌اگر کمک‌های جمهوری اسلامی ایران و حمایت‌های دولت‌های قانونی این کشورها و همچنین حضور جوانان رزمنده عراقی، سوری، لبنانی و فلسطینی نبود حتما این پیروزی‌ها به دست نمی‌آمد و بدون تردید آینده منطقه روشن‌تر از گذشته خواهد بود.

امیدواریم به زودی مردم یمن در مبارزه حق‌طلبانه‌ای که دارند علیه متجاوزین سعودی پیروز شوند

وی افزود: با توجه به پیروزی مردم منطقه در مقابله با متجاوزانی که در پی سال‌های اخیر جنگ‌های متعددی را تحمیل کرده‌اند بخصوص مردم سوریه و عراق و همچنین یمن، امیدواریم به زودی مردم یمن در مبارزه حق‌طلبانه‌ای که دارند علیه متجاوزین سعودی پیروز شوند.

ولایتی درباره اینکه کدام ویژگی امام (ره) باعث شد تا انقلاب استمرار یابد، گفت: در درجه اول اینکه امام دعوت‌کننده مخلص به تجدید حیات اسلام و ارزش‌های اسلامی بود و به دلیل اینکه مردم کشورمان،‌ منطقه و جهان اسلام در آرزوی این بودند که ارزش‌های اسلامی مجددا احیا شود این دعوت زمینه‌ای را فراهم کرد و موجب شد که مردم به ایشان علاقه‌مند شوند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: انقلاب متعلق به مردم است،‌ امام از بین مردم بود و با توجه به اینکه انقلاب را مردم به وجود آوردند و حفظ کردند، حفظ آن مهم‌تر از به وجود آوردن بوده است به ویژه اینکه در پی هشت سال دفاع مقدس و پس از آن در سازندگی مردم مشارکت داشتند و حتی بعد از اینکه متوجه شدند در منطقه کشورهای متجاوز غربی و صهیونیست‌ها می‌خواهند جمهوری اسلامی ایران را به خطر اندازند ابتکار عمل را به دست گرفته و دشمن را قبل از اینکه به مرزهایش برسد از بین بردند لذا حضور مردم حکایت از این دارد که کماکان به انقلاب خود علاقه‌مند هستند و با حضور عملی خود در ۲۲ بهمن یک بار به دنیا نشان می‌دهند که علیرغم تبلیغات سوء، مردم انقلاب خود را تایید می‌کنند البته خواسته‌هایی هم دارند که مسئولین و منتخبین خود باید به آنها رسیدگی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج