نماینده اصولگرای ادوار مجلس با مقایسه میزان حضور زنان در دوران رژیم پهلوی و جمهوری اسلامی گفت: در زمان طاغوت زنان خاصی می توانستند در جامعه حضور داشته باشند و تحصیل کنند.

لاله افتخاری درباره رمز بقای انقلاب اسلامی پس از گذشت چهار دهه و با توجه به تغبیرات نسلی به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت: این انقلاب با اعتقادات مردم عجین است و همان اعتقاداتی که در پیروزی انقلاب نقش داشت در بقای آن هم موثر است که شامل باور به ولایت فقیه، روحانیت، مرجعیت دینی، احکام اسلام و توجه اسلام به مردم سالاری دینی و توجه به زنان می شود. بنابراین با همه دشمنی های دشمن، این مسیر استمرار خواهد داشت. 

در زمان پهلوی زنان، مردانه به خیابان ها آمدند

وی در خصوص نقش ایرانی در تداوم انقلاب اسلامی بیان داشت: زنان در زمان انقلاب نقش پررنگی داشتند و در نتیجه حضورشان تعدادی از آنها نیز در این راه شهید شدند. در آن دوران زنان به خیابان ها آمدند و مردانه در برابر توهین هایی که به دین اسلام و حجابشان می شد ایستادند. این مشارکت در زمان دفاع مقدس و امروز در عرصه های علمی ادامه یافت. در واقع در هر جایی که به نقش آفرینی زن اجازه داده شده، زنان وارد شدند و خوش درخشیدند. 

اگر معترضین حجاب از جایی پول گرفته باشند مراجع قضایی با آنها برخورد می کند

نماینده سابق مردم تهران در مجلس در مورد اعتراضات اخیر برخی دختران به حجاب اظهار کرد: حجاب یعنی حضور تعریف شده امن برای زن در اجتماع و بد حجابی باعث حضور غیرایمن زن در جامعه می شود که هم برای خودش و هم جامعه ناامنی ایجاد می کند. تعداد افرادی که به این شکل به حجاب اعتراض داشتند در مقایسه با اکثریت جامعه چیزی محسوب نمی شوند. اینها اگر از جایی برای این کار پول گرفته باشند و یا اجیر شده باشند، مراجع قضایی با آنها برخورد می کند. زیرا قانون شکنی در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست. ضمن آنکه نمی توان اقدام تعداد اندکی را ملاک و مبنا قرار داد. 

افتخاری درباره اینکه آیا زنان پس از انقلاب توانستند به نسبت نقش آفرینی در پیروزی این حرکت بزرگ، سهمی از اجتماع و اقتصاد را داشته باشند تصریح کرد: در زمان طاغوت زنان خاصی می توانستند در جامعه حضور داشته باشند، تحصیل کنند اما مقایسه آن دوران با نظام جمهوری اسلامی نشان می دهد تعداد دانشجویان و کارمندان زن تا چه میزان رشد داشته است. من به عنوان زنی که در جامعه فعال است می بینم امروز زنان در فعالیت های اجتماعی عام المنفعه، خیریه ها و سایر مشاغل فعالند و اینکه نتوانستند به نسبت حضورشان سهمی در جامعه باشند را رد می کنم. 

در ادامه مسیر انقلاب، حوزه تربیتی و فرهنگی بیش از هر حوزه ای نیازمند توجه است

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که پس از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، کدام بخش بیش از سایر بخش ها نیاز به اصلاح و تغییر دارد خاطر نشان کرد: بخش تربیتی، اخلاقی و فرهنگی ما نیازمند آن است که بیشتر به آنها پرداخته شود. از جمله این موارد بحث قانون مداری، قانون گرایی، رعایت حقوق دیگران و رعایت نظم است. اینکه راننده ای به خود حق می دهد بدون درنظر گرفتن حقوق عابر پیاده روی خط بایستد، نشان می دهد یک جای فرهنگ ما اشکال دارد. 

عضو جمعیت زنان انقلاب اسلامی تاکید کرد: اینکه مسئولی در راستای سوء استفاده های مالی قانون را دور می زند و مشکل اقتصادی ایجاد می کند گویای نیاز ما به توجه بیشتر به حوزه اخلاقیات است. در این رابطه باید به مسائل اخلاقی ایرانی و اسلامی بیشتر بها داد. در این میان تمام نهادها از جمله، نهاد خانواده، رسانه ها، شورای انقلاب فرهنگی، وزارت علوم و آموزش و پرورش مسئول هستند زیرا عرصه فرهنگ محدود و منحصر در یک نهاد خاص نیست. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج