آیت الله خاتمی گفت: من به صراحت و شفافیت می‌گویم که ما به دستور قرآن در عرصه سیاست بازدارندگی‌مان هر چه بتوانیم موشک تولید می‌کنیم و هر چه بخواهیم بردش را بالا می‌بریم.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران درباره اعلام همبستگی همافران در ابتدای انقلاب گفت: با رژه‌ای که همافران رفتند و سلامی که به نایب امام زمان (عج) دادند کمر طاغوت شکست و آن روز رژیم شاه مرگ را به چشم دید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: نیروهای سپاه، ارتش و بسیج و نیروی انتظامی پیوسته بازوهای پرتوان این ملت بوده، هستند و خواهند بود و ما به وجود این عزیزان افتخار می‌کنیم.

احمد خاتمی در ادامه با اشاره به راهبرد آمریکا در ایران و کشورهای اسلامی دیگر، اظهار کرد: کسانی که در آمریکا رییس‌جمهور می‌شوند در حقیقت آدم رو تابلو و تریبون هستند و برنامه‌ریزان کسان دیگری هستند و یک خط را هم دنبال می‌کنند. گاه یک نفر دموکرات می‌آورند و گاه یک نفر جمهوریخواه اما بازیگر کسان دیگری‌اند.

وی افزود: آنها قبل از روی کار آمدن اوباما گفتند که اگر ایران چهار کار را انجام دهد، روابط‌مان با آن حسنه خواهد شد و اگر این چهار کار را انجام ندهد باید به سمت براندازی رویم. اولین کار مدنظر آنها مهار کردن ایران در عرصه انرژی هسته‌ای بوده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: در این عرصه آنچه که شد، شد و من تحلیلی در این رابطه ندارم اما به آمریکایی‌ها می‌گویم که نظام و مسئولین نظام اتفاق نظر دارند که مذاکره مجدد، اصلاح برجام، تطمیع و تکمیل برجام اتفاق نخواهد افتاد. این راهبرد قطعی ماست و در آن شک نکند.

خاتمی تاکید کرد: کاهش قدرت موشکی ایران برای اینکه خیال اسرائیل راحت باشد است اما من به صراحت و شفافیت می‌گویم که ما به دستور قرآن در عرصه سیاست بازدارندگی‌مان هر چه بتوانیم موشک تولید می‌کنیم و هر چه بخواهیم بردش را بالا می‌بریم.

وی همچنین تاکید کرد: در این عرصه با هیچ کس مذاکره نمی‌کنیم و به هیچ دولتی هم حق فضولی نمی‌دهیم.

خاتمی ادامه داد: وزیر خارجه فرانسه و دیگران نیز این پنبه را از گوش‌شان بیرون کنند که اگر می‌خواهند برای این بیایند مذاکره کنند، جوابش همین است که شنیدید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین اظهار کرد: گفتند که ایران دست از حمایت از حزب‌الله و فلسطین بردارد اما به فضل خدا دست برنداشت و بر نمی‌دارد چون ما حزب‌الله را یک گروه با شرف، با غیرت و مدافع حریم وطن می‌دانیم و مبارزان فلسطینی را نیز مبارزه با اشغالگران می‌دانیم که هم قرآن و هم قانون اساسی به ما می‌گوید از آنها حمایت کنید و بحمدالله به این وظیفه عمل کردیم و عمل خواهیم کرد.

خاتمی ادامه داد: نکته چهارمی که گفتند این بود که اگر ایران مانع تشکیل خاورمیانه جدید و بزرگ نشود ما رابطه‌مان را حسنه می‌کنیم که مقصود آمریکا این بود که بیاید و کدخدای منطقه شود اما به فضل خدا در دهانش زدیم چون او لبنان، عراق و سوریه در مشت می‌خواست اما نشد. آنها خاورمیانه بزرگ‌شان را به گور خواهند برد و نخواهند دید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج