دبیر اجرایی خانه احزاب گفت: فردا کنفرانس احزاب آسیایی به میزبانی حزب موتلفه و بنیاد توسعه همکاری در تهران برگزار می شود.

 محمدعلی تبرایی با اعلام این خبر به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت:در همین رابطه کمالی، رییس خانه احزاب، میر محمدی دبیرکل حزب تمدن و عضو شورای مرکزی، میر باقری عضو شورای مرکزی رییس کمیته حقوقی خانه احزاب، کاشفی از اتحاد ملت و عضو شورای مرکزی خانه احزاب و غفوری فرد نماینده ایران در کنفرانس ایکاپ و عضو شورای مرکزی خانه احزاب قرار است در  این کنفرانس سخنرانی کنند.

وی در خصوص نقش خانه احزاب در پیشبرد تعاملات احزاب اسیایی خاطر نشان کرد: خانه احزاب در گذشته عضو فعال  کمیته اجرایی ایکاپ بوده است.

تبرایی افزود: با توجه به حضور احزاب قوی کشورهای چین، ژاپن، هند، کره جنوبی، لبنان، ترکیه، مالزی، سنگاپور و ویتنام در ایکاپ ما به آینده نظام حزبی در کشور خوش بین هستیم که امیدواریم ایران به سمت حزبی شدن حرکت کند. این در حالی است که تا امروز هیچ کشوری بدون سازوکار حزبی به توسعه نرسیده و نمونه جایگزینی نیز برای آن وجود ندارد.

دبیراجرایی خانه احزاب تصریح کرد: احزاب در مالزی، ترکیه، کره جنوبی، سنگاپور و تایلند محور توسعه شدند و فهم سیاسی و اقتصادی دنیا به ویژه آسیا برای احزاب ایران بسیار اهمیت دارد.

 

تبرایی با اشاره به حضور 60 میلیون نفر عضو در حزب کمونیست چین تاکید کرد:حزب کمونیست چین دو میلیارد دلار بودجه برای تعاملات حزبی خود در تعاملات جهانی در نظر گرفته است و اعضای حزب قبل از رسیدن به مناصب حکومتی اول مناصب حزبی را طی می کنند و بعد به دولت تزریق می شوند. حزب در این کشور نقش دولت در سایه را دارد.

وی ادامه داد: جوانان ایران علاقمندی زیادی به احزاب پیدا کرده اند و خانه احزاب ایران با فراهم کردن بیستر بین المللی شدن احزاب می تواند در این زمینه نقش آفرینی کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج