برنامه های ویژه کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر تشریح شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد در نشست خبری برای تشریح برنامه های کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر گفت: اگر بپذیریم مهمترین داشته های یک جامعه، سرمایه انسانی و مشارکت و اعتماد عمومی است می توانیم بگوییم انقلاب اسلامی یکی از درخشانترین اتفاق در این مرز و بوم است. در نتیجه این اتفاق ده ها هزار شهید و جانباز تقدیم شد. 

وی افزود: انقلاب مجموعه ای از آرمانهایی را ارائه کرد که هنوز برای جوانان جذاب است. اگر امروز در سالگرد انقلاب کمیته ای به اسم ایثارگران مشغول به برنامه ریزی است، در واقع به نوعی تجلیل و تکریم سرمایه اجتماعی است. 

کاویانی راد با اشاره به برنامه های این کمیته خاطرنشان کرد: در سطوح استانی هم کمیته هایی تشکیل شده است. محصول این برنامه ریزی ها در چند برنامه کلان شکل گرفت که اهم آن آیین مهمانی لاله ها است. در حدود بیش از 19 هزار گلزار شهدا راس ساعت 11 در تاریخ 19 بهمن مراسمی برگزار می شود. چند گلزار شهید را به عنوان نماد انتخاب شده که یکی از آنها گلزار شهدای بهشت زهرا به عنوان نماد ملی گلزار شهدا، گلزار شهدای پاوه به عنوان گلزار شهدای اهل سنت و گلزار شهدای آشوری به عنوان گلزار اقلیت های دینی است. 

وی تصریح کرد: 110 هزار پرچم جمهوری اسلامی در این ایام تعویض خواهد شد. مراسم غبارروبی مراسم شهدای گمنام در دانشگاه ها را خواهیم داشت. برنامه ای با محوریت ایثارگر به ویژه ایثارگران دفاع مقدس برگزار می شود. اعزام 3100 فجر افرینان و زندانیان سیاسی قبل انقلاب در مراسم مختلف برای سخنرانی در مورد انقلاب خواهیم داشت. تجلیل کارکنان و تشکل ایثارگری و تجدید میثاق با آرمان های امام را داریم. 

مسابقه انشانویسی دانش آموزی تحت عنوان نامه ای به یک شهید برگزار می شود

کاویانی راد ادامه داد: مسابقه انشانویسی دانش آموزی تحت عنوان نامه ای به یک شهید برگزار می شود. متناسب با این ایام اردوی راهیان نور داریم. طرح سپاس از فجرافرینان خواهیم داشت که مشتمل بر دیدار بر خانواده های ایثارگران است. در این باره 30 هزار دیدار پیش بینی شده است. تبلیغات محیطی شامل یادمان های هنری خواهیم داشت که در خرمشهر و با مضمون آزادسازی خرمشهر افتتاح می شود. 50 هزار اقلام بسته فرهنگی در 22 بهمن در طول راهپیمایی توزیع می شود. 

مسوول کمیته ایثارگران تاکید کرد: 300 نمایشگاه و همچنین نمایشگاه نخبگان فرزندان شاهد و ایثارگر برگزار می شود. برگزاری ورکشاپ هایی با موضوع انقلاب با حضور هنرمندان ایثارگر خواهیم داشت. رونمایی از نماد و مقبره شهید مدافع حرم سردار اسکندری در فارس انجام می شود. رونمایی از 30 عنوان کتاب با موضوع ایثارگری و انقلاب هم صورت خواهد گرفت. 

وی درباره برنامه هایی کمیته ایثارگران در خصوص شهدای خدمت بیان داشت: این افراد توسط دستگاه های ذی ربط مشمول مواردی می شود. بنیاد شهید ضمن تکریم خدمات این افراد اما در دهه فجر تمرکز بر تجلیل شهدای انقلاب است. 

کاویانی راد درخصوص فعالیت کمیته ایثارگران در فضای مجازی اظهار کرد: در مجموعه بنیاد دو سایت اطلاع رسانی داریم که متناسب به این ایام در این دو سایت برنامه هایی خواهیم داشت. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج