وزیر کشور با اشاره به نیاز به همکاری مردم در منهدم سازی تیم های تروریستی گفت: مردم هرگونه موارد مشکوک امنیتی را به سازمان های مربوطه به ویژه وزارت اطلاعات گزارش دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، رحمانی فضلی در حاشیه پنجمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور گفت: این شورا مصوبه شورای عالی امنیت ملی است. رویکرد شورای شرق و غرب پرداختن به توسعه با تکیه بر مسائل امنیتی بود. 

وی افزود: ما در غرب دو ضعف داریم یکی توسعه و دیگری اهمیت امنیت در این مناطق است.  از دهسال قبل این شورا در شورای عالی امنیت ملی به تصویب رسید. اما در دوره جدید توسعه از بعد امنیتی را به اقتصادی انتقال داده ایم. امروز هم اولین جلسه بعد تغییر حوزه برگزار شد که شامل استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام و آذربایجان غربی می شود. 

وزیر کشور تصریح کرد: چهار کمیته در این خصوص فعال است و قرار شد ماهانه جلسات باشد و گزارشات به دولت ارائه می شود. در این شورا افرادی از قوه قضائیه، مجلس و نیروهای امنیتی حضور دارند. ضمن آنکه تصمیمات این شورا لازم الاجرا است اما برای هماهنگی بیشتر خارج از فرایند دولت، گزارش ها به دولت می رود و تصویب می شود. 

رحمانی فضلی در پاسخ به اخرین اخبار مربوط درگیری روز گذشته نیروهای امنیتی با داعش اظهار داشت: ما به صورت مرتب گزارش هایی در مورد ورود تیم های عملیاتی داشته ایم که با اشراف نیروهای امنیتی با عملیات های مربوط به ورود سلاح و مواد منفجر و تیم ها برخورد شده است. برخورد سپاه با یک تیم داعش در غرب کشور منجر به تسلیم شدن 16نفر از آنها شد. 

وی ادامه داد: همچنین سه نفر از نیروهای ما که دو نفر بسیجی و یک پاسدار بودند شهید شدند. در مورد ورود این تیم ها به کمک مردم و همکاری در مرزها و رصد نیروهای امنیتی کنترل خوبی داشته ایم اما نیازمند اطلاعات مردم هستیم.  اگر مردم به موارد مشکوکی در حوزه امنیتی برخورد کردند به ویژه به وزارت اطلاعات گزارش دهند. 

رحمانی فضلی همچنین درباره تصمیم گیری در خصوص تعطیلی ادارات تهران گفت: در این باره اطلاعی ندارم. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج