معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز (شنبه) به منظور شرکت در همایش سازمان های مردم نهاد جوانان و افتتاح چند طرح صنعتی و نیز شرکت در جلسه شورای اداری استان فارس وارد شیراز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز (شنبه) به منظور شرکت در همایش سازمان های مردم نهاد جوانان و افتتاح چند طرح صنعتی و نیز شرکت در جلسه شورای اداری استان فارس وارد شیراز شد.

فارس برای ایران نقطه ای بسیار مهم و کانون اصلی تمدن و فرهنگ است

 اسحاق جهانگیری در بدو ورود و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم بزرگوار فارس مردمی مومن،‌ انقلابی و تاثیر گذار در تاریخ ایران هستند، گفت: فارس برای ایران نقطه ای بسیار مهم و کانون اصلی تمدن و فرهنگ است و بعنوان مرکز مهم شیعه در منطقه در تاریخ انقلاب تاثیرگذار بوده است.

جوانان محور اصلی تحول و توسعه هستند

وی با بیان این‌که «در این سفر در همایش سازمان های مردم نهاد جوانان شرکت می‌کند»، گفت: جوان و جوانی دارای آثاری بسیار مهم در همه دنیا و ایران است و باید به مسائل جوانان بیش از پیش توجه شود زیرا جوانان محور اصلی تحول و توسعه هستند البته محدودیت هایی نیز دارند که ما تلاش می کنیم در این جلسه ضمن شنیدن نقطه نظرات آنها، آنها را در جریان برنامه ریزی های دولت قرار دهیم زیرا آنان آینده کشور را رقم می زنند.

چالش خشکسالی

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به افتتاح دو طرح صنعتی بزرگ در شهرستان نی ریز استان فارس گفت: در جلسه شورای اداری چالش ها و محدودیت ها و فرصت ها و ظرفیت های استان فارس را در حضور مدیران استان بررسی و برای توسعه استان تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

استان فارس بیش از سایر مناطق کشور با چالش خشکسالی دست و پنجه نرم می کند

جهانگیری با اشاره به مسئله خشکسالی در کشور گفت: استان فارس بیش از سایر مناطق کشور با این چالش دست و پنجه نرم می کند و تلاش خواهیم کرد موضوع آب در استان را مورد توجه جدی قرار دهیم. بنده پیش از این در جلسه شورای عالی آب و در حضور استاندار سابق فارس به اهمیت و کم و کیف این بحران آگاه بوده ام و تلاش خواهیم کرد تا در این سفر مسائل صنعتی، شهری و آب و کشاورزی را مورد مداقه قرار دهیم.

لازم بذکر است وزرای ورزش و جوانان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ صنعت، معدن و تجارت و دادگستری و نیز معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و چند نفر از نمایندگان استان فارس جهانگیری را در این سفر همراهی می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج