فرمانده قرارگاه مهارت‌افزایی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از برگزاری اولین مرحله آزمون مهارتی سربازان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مهدی فرحی با بیان این که اولین آزمون مهارتی سربازان امروز برگزار شد گفت: با توافقات انجام شده امسال حدود 100 هزار نفر سرباز گواهی‌نامه مهارتی دریافت کنند.

فرمانده قرارگاه مهارت‌افزایی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری اولین آزمون فنی‌و‌حرفه ای سربازان نیروهای مسلح و در جمع خبرنگاران گفت: بحث مهارت آموزی سربازان یکی از دستورات مقام معظم رهبری در جهت غنی‌سازی اوقات فراغت سربازان برای افزایش بهره‌وری آنان بود.

وی افزود: در این راستا قدم‌های موثری برداشته شد و قرارگاهی برای این کار تشکیل شد تا با یک شیب ملایمی تمام سربازان را به گونه‌ای مدیریت کند که گواهی‌نامه مهارت‌آموزی داشته باشند.

برای 100 هزار سرباز گواهی‌نامه مهارتی صادر می شود

سردار فرحی ادامه داد: با سازمان فنی‌و‌حرفه ای توافقات خوبی داشته‌ایم و سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح نیز تفاهمات خوبی را با آقای ربیعی وزیر محترم کارداشته‌اند تا امسال حدود 100 هزار نفر سرباز گواهی‌نامه مهارتی دریافت کنند.

فرمانده قرارگاه مهارت‌افزایی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز اولین مرحله آموزن مهارتی سربازان برگزارشد، اضافه کرد: برای اولین مرتبه امروز در 31 استان و 280 مرکز به صورت همزمان و در سراسر کشور این آزمون برگزار شد و دو مرحله آزمون دیگر هم در 13 بهمن و 7 اسفند امسال برگزار می‌شود و این عدد برای سال آینده و 2 برابر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در اولین مرحله این آزمون قرار بود 40 هزار سرباز که بیش از 6 ماه در یک مهارت کسب تجربه کرده‌اند آزمون عملی و نظری بدهند تا در صورت موفقیت گواهینامه دریافت کنند.

سردار فرحی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها هم برای ارتقا بهره‌وری سربازان در حین خدمت و هم برای اشتغال‌زایی آنان در دوران پس از خدمت موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه موضوع سربازی بحث گسترده‌ای است و نیروهای مسلح به تنهایی از عهده حل مشکلات آن بر نمی آیند گفت: سالانه حدود 500 هزار نفر به سربازی می‌آیند و همین میزان هم ترخیص می‌شوند از همین رو سربازی دارای حجم، گستردگی و پیوستگی بالایی است و تقریباً همه جامعه با آن درگیر هستند. وقتی اینگونه به سربازی نگاه می‌کنیم یک مدیریت جامع و کلان در سطح ملی می‌خواهد که همه مولفه‌های موثر دولتی باید در این زمیه پای کار بیایند.

سردار فرحی در پایان خاطرنشان کرد: شاید اقداماتی که در گام اول انجام دادیم، متناسب با علائق سربازان نباشد اما یک برنامه پیش از خدمت هم داریم تا قبل از سربازی مهارت‌هایی را اعلام کنیم که فرد با فراگرفتن آنها در جایگاه خدمتی مناسب نقش‌آفرینی کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج