دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه من برای ملت ویتنام یک احترام ویژه قائل هستم، گفت: از ظرفیت آیکپ برای حل مناقشه دریای چین جنوبی استفاده می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با سفیر جمهوری سوسیالیستی ویتنام با تاکید بر اینکه من برای ملت ویتنام یک احترام ویژه قائل هستم و از ملاقات با شما که نماینده دولت و ملت ویتنام در ایران هستید خوشحالم، گفت: احترام من به ملت ویتنام یک ریشه تاریخی دارد و آن مربوط به مقابله شجاعانه ملت ویتنام در مقابله با تجاوز فرانسه و آمریکا به این کشور است.

وی افزود: در ارتباط با مناقشه دریای جنوبی چین، ما با حسن نیت کامل آماده پشتیبانی برای حل این مسئله هستیم.

عضو موثر آیکپ هستیم 

حبیبی اظهار کرد: ما در سیاست آسیایی با شما اشتراکات فراوانی داریم و عضو موثر آیکپ هستیم و علاوه بر ظرفیت حزب و کشور سعی می­‌کنیم از ظرفیت آیکپ هم برای حل این مناقشه استفاده کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم در موضوعات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می­‌توانیم رابطه بسیار گسترده­‌تری داشته باشیم.

در ادامه این دیدار، «نگوین‌هونگ‌تک» سفیر جمهوری سوسیالیستی ویتنام در تهران در دیدار با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تشکیلات و گستردگی دفاتر حزب موتلفه اظهار کرد: این مسئله نشان‌دهنده جایگاه حزب موتلفه در سیاست ایران است که نقش مهم و بزرگی را ایفا می ­کند.

وی افزود: در خلال برگزاری اجلاس آیکپ در ویتنام نمایندگان حزب موتلفه اسلامی حضور داشتند و در آنجا مذاکرات خوبی میان دو حزب انجام شد.

«نگوین‌هونگ‌تک» با اشاره به وقوع حوادث تروریستی در منطقه گفت: ما با ضرورت مبارزه با تروریسم کاملاً مــــوافق هستیم و معتقدیم که احزاب می­‌توانند به‌عنوان یک میانجی­گر خوب و بی­طرف نقش خود را در کاهش تنش­‌ها و اختلافات ایفا کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج