یاسر هاشمی، دبیر نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگویی جزئیات برگزاری این کنگره و مراسم نخستین سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، یاسر هاشمی از برگزاری این کنگره در روز نوزدهم دی ماه سالروز رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سالن اجلاس سران خبر داد.

وی افزود: این کنگره از ساعت 8 صبح روز سه شنبه نوزدهم دی ماه در محل سالن اجلاس سران با سخنرانی رئیس جمهور افتتاح خواهد شد و در آن شخصیتهای برجسته علمی، سیاسی و فرهنگی سخنرانی خواهند کرد.

دبیر نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: این کنگره یک روزه خواهد بود و در دو بخش صبح وعصر برگزار خواهد شد ، در بخش صبح علاوه بر ریاست محترم جمهور جناب آقای روحانی، پیام تصویری آیت الله جوادی آملی و دو سخنرانی انجام می شود و سخنان حجت الاسلام سید حسن خمینی پایان بخش این نشست خواهد بود.

در بخش پنلهای علمی کنگره نیز که در سه محور دین باوری، سیاست و اقتصاد به صورت همزمان برگزار می گردد ، شخصیتهای علمی، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی به بررسی اندیشه و  علمکرد آیت الله هاشمی رفسنجانی خواهند پرداخت و بخش جمع بندی و اختتامیه پنل‌ها نیز عصر روز سه‌شنبه و مقارن با ساعت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار خواهد شد.

یاسر هاشمی در پایان گفت: مراسم نخستین سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز ، عصر روز پنجشنبه 21 دی ماه و مصادف با خاکسپاری ایشان از ساعت 15 تا 17 در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج