علی یونسی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در پیامی میلاد مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، متن این پیام به شرح ذیل است:

فرا رسیدن میلاد مسعود حضرت عیسی مسیح (علیه السلام)، پیام‌آورمحبت، مدارا وانسان‌دوستی و همچنین آغاز سال نو میلادیرا به همۀ پیروان این دین توحیدی و ایرانیان عزیز مسیحی (ارامنه، آشوریان و کلدانیان) صمیمانه تبریک می‌گویم.

امروز جهان بشری،تشنۀ همدلی، صلح، آرامش،اعتدال، مدارا و عقلانیت است. این مفاهیم از تعالیم و آموزه‌هایاساسی ادیان توحیدی است.آموزه‌هایی که بر پایه اصل کرامت انسانی و عدالت اجتماعی بنیان شده است. باور به اصل کرامت ذاتی بشر، زیربنای رعایت حقوق شهروندی و ارزش دانستن همبستگی و انسجام ملت‌هاست.

پیام تمام ادیان الهی به بشر آن است که مروت و مدارا پادزهر خشونت و آموزه‌های شیطانی است. درس بزرگ این ادیان آسمانی پذیرش دیگری و زندگی مسالمت‌آمیز همراه با صلح، مدارا و محبت است وراه پیشنهادی برای دستیابی به چنین جهان زیستی، گفت و گو پیروان ادیان و دوری از افراط و خشونت است. سفر عالیجناب پاپ فرانسیس اول؛ رهبر کاتولیک‌های جهان، به کشور میانمار و اقدام مسیح‌گونه ایشان در عذرخواهی از مسلمانان آسیب دیده از خشونت پیروان افراطی بودایی، براساس همین الگوی همزیستی اخلاقی ادیان توحیدی بوده است. نکته درس آموز این عمل آن است که جناب پاپ از جایگاه یکی از رهبران بزرگ مسیحیت از مسلمانان کشوری دیگر (میانمار) به دلیل ظلم پیروان آیین بودایی، دلجویی کردند. این اقدام شایستۀایشان بسیار قابل تقدیر است. اینجانب به عنوان یک ایرانی مسلمان و مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها، جهت این حرکت خداپسندانه، از ایشان سپاسگزاری می‌نمایم، به امید روزی که جهان بشری عاری از خشونت و افراط گرایی باشد.

ضمن آرزوی سالی سرشار از سعادت و شادکامی، از خداوند متعال برای همه مسیحیان و ایرانیان مسیحی، زندگی آرام توأم با موفقیت را مسألت دارم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج