قاسمی با اشاره به تحریم های اقتصادی جدید شورای امنیت علیه کره شمالی گفت: ما با هر کشوری که ممکن باشد روابط سیاسی خواهیم داشت اما این ارتباطات به معنای تایید تمام فعالیت های یک کشور نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، بهرام قاسمی ضمن تبریک میلاد حضرت مسیح و حلول سال جدید میلادی در پاسخ به سوالی در مورد سفر رئیس جمهور فرانسه به کشورمان گفت: سفر مکرون در دستور کار دو کشور است اما تاریخی برای آن مشخص نشده است. هیچ شروطی در مذاکرات دو جانبه وجود ندارد و تعاملات با فرانسه ادامه خواهد یافت. بیان شرط برای سفر مکرون به ایران از طرف جاهایی خاص با اهداف خاصی صورت می گیرد. 

وی درباره دورنمای مذاکرات ایران با اروپا به ویژه فرانسه اظهار داشت: من موافقم که در هفته های اخیر برخی سخنان نابجا از طرف گروهی از مقامات فرانسوی در مورد ایران مطرح شد که ما صریحا مواضعمان را روشن کردیم. ما با فرانسه دارای موارد مشترکاتی هستیم اما در بعضی مسائل دیدگاه متفاوت وجود دارد به همین دلیل از سفر مکرون به کشورمان استقبال می کنیم. در گفتگو سازنده ما خوشبین هستیم که فرانسه در مورد تحولات منطقه آگاه کنیم و آنها را نسبت به القائات مطلع سازیم. 

سخنگوی وزارت خارجه درباره حضور ایران در نشست ضد تروریسم پاکستان بیان کرد: ما از هر فرصتی برای کمک به مبارزه با تروریسم استفاده می کنیم و با حضور در منطقه به صلح کمک می کنیم. 

قاسمی در خصوص تحریم های جدید اقتصادی شورای امنیت علیه کره شمالی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسائل شبه جزیره کره به ارامی حل شود. ما با هر کشوری که بتوان روابط دیپلماتیک داشت ارتباط داریم. مناسبات سیاسی با یک کشور به معنای تایید تمام فعالیت های آن کشور نیست. سیاست های ترامپ در جهان غلط است و منجر به گسترش ترور شده است. 

وی در مورد رای مجمع عمومی سازمان ملل به قطع نامه ای در حمایت از فلسطین گفت: جهان با تحول جدی روبرو است و آمریکا نمی تواند در اجماع جهانی اقدام کند. این مساله هم نشانگر انزوای این کشور درباره قدس شریف است.

روحانی به جمهوری آذربایجان سفر می کند

سخنگوی وزارت خارجه درباره سفر رئیس جمهور به باکو و چند کشکر دیگر آسیای میانه گفت: در ابتدای سال جدید شمسی بعد از انجام اقدامات اولیه و رایزنی های کارشناسی این سفر انجام می شود. 

وی خبر لغو روادید میان ایران و عمان که اخیرا در فضای مجازی مطرح شده است را از اساس تکذیب کرد و گفت: بحثی در این باره وجود ندارد و در آینده نزدیک هم به وقوع نخواهد پیوست. 

اقدام نماینده هلند احتمالا هماهنگ شده با ایران هراسی بوده است

قاسمی درباره اقدام نماینده پارلمان هلند به هدیه کریسمس جمهوری اسلامی ایران به پارلمان این کشور تصریح کرد: این اقدام بی ادبانه و احتمالا هماهنگ شده با سناریوی ایران هراسی صورت گرفت. ادعای این فرد دروغ بود. مقامات هلندی هم در خصوص این اقدام اظهار تاسف کردند. این نشان می دهد یا فرد دچار مشکل عدیده است یا از قبل برای آن برنامه ریزی شده بود. 

قاسمی در مورد مذاکرات آستانه گفت: کشورهای زیادی تقاضای حضور در این نشست را داشته اند. درباره تمایل حضور آمریکا در نشست سوچی اطلاعی ندارم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج