سالک با یادآوری مطرح شدن پرونده فساد برای برادر رئیس جمهور فعلی و معاون اول وی و برخی مسئولان دولت قبل، گفت: این موضوعات موجب ناامیدی مردم شده است از این رو برای جبران مافات و بازگرداندن اعتماد بخشی از مردم ناامید، رسیدگی به اموال مسئولان و پس‌گرفتن اموال نامشروع به یغما رفته ضروری است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، احمد سالک کاشانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 29 آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: حرکت عظیم انقلاب اسلامی ثمره تلاش ملت و امت با بصیرت و مجاهدان قبل از انقلاب و اهدای خون شهدا، مبلغان و مراجع تقلید به ویژه امام خمینی (ره) است  که البته با تغییر سیاست‌ها، ملاک‌ها و معیارهای طاغوتی به توحیدی و تطبیق با محتویات اسلامی بود اما در شرایط کنونی استکبار جهانی و همسویی جریان‌های معارض داخلی پس از چهار دهه  از پیروزی انقلاب در جریان فتنه اسلام ناب و انقلاب و فرهنگ با محوریت امام خامنه‌ای را هدف قرار داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تصمیم اخیر سران استکبار در خصوص پیشنهاد تغییر پایتخت تلاویو به بیت المقدس، افزود: این حرکت خلاف همه معاهدات بین المللی است.

وی با تاکید بر اینکه حرکت سران استکبار موجب وحدت جهان اسلام شد که باید آن را غنیمت شمرد، تصریح کرد: ملت و امت های مظلوم عالم، یمنی ها، بحرینی ها، میانماری ها، سوری ها و عراقی ها بدانند که باطلی مانند اسرائیل و آمریکا محو خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: پیروزی جبهه مقاومت در طول یک سال گذشته در عراق، سوریه و لبنان و به خاک مالیده شدن بینی سران عربستان در یمن نشان از اوج اقتدار انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است از این رو این پیروزی ها را به ملت های منطقه و ایران تبریک عرض می کنم.

سالک کاشانی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر فساد برخی از نزدیکان مسئولان دولتی، تاکید کرد: آنچه امروز در داخل کشور می‌گذرد و شاهد اعتراضات مردم از گوشه و کنار کشور به خاطر ضایع شدن بخشی از اموال مردم دیده می‌شود نیاز به اقدام جدی دارد. باید طبق قوانین با فساد اقتصادی، دزدیدن اموال بیت‌المال توسط عده‌ای معدود از افراد فاسد و غول فساد برخورد شود.

وی  با یادآوری مطرح شدن پرونده فساد برای برادر رئیس جمهور فعلی و معاون اول وی و برخی مسئولان دولت قبل، گفت: این موضوعات موجب ناامیدی مردم شده است از این رو برای جبران مافات و بازگرداندن اعتماد بخشی از مردم ناامید، اجرای اصل ۱۴۲ قانون اساسی، رسیدگی به اموال مسئولان و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و پس‌گرفتن اموال نامشروع به یغما رفته ضروری است.

سالک کاشانی ادامه داد: حضرت علی (ع) در نامه 53 نهج البلاغه می فرماید "مراقب اطرافیان خود باشید و با آنها به شدت برخورد کنید تا مردم ناراضی نباشند" راه حل مناسب ما برای جبران مافات و بازگرداندن اعتماد بخشی از مردم ناامید به نظام عبارت است از اجرای اصل 142 قانون اساسی و رسیدگی به اموال مسئولان مصوب سال 94 و همچنین اجرای اصل 44 قانون اساسی و پس گرفتن اموال نامشروع که از بیت المال به یغما رفته است.

وی با مهم خواندن نقش سران قوا برای برخورد با مفاسد اقتصادی، تصریح کرد:روسای قوا موظفند اصول قانون اساسی را رعایت و اجرا کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه لایحه بودجه سال 97 واقعی نیست، افزود: پیشنهاد می کنم در لایحه بودجه سال آینده هیچ درصدی به حقوق و پاداش همه مدیران در همه سطوح مدیریتی کشور افزوده نشود که این پیشنهاد در فراکسیون ولایی مجلس پس از جلسه‌ای برای همراهی با وضعیت معیشتی و سختی‌ها و دغدغه های مردم، و بازنشستگان اتخاذ شده است.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: باید به حقوق بازنشستگان و فرهنگیان و نیروهای مسلح در راستای رشد وضعیت معیشت آن ها اضافه شود.

سالک کاشانی در بخش دیگری از نطق خود خطاب به رئیس جمهور و وزیر نیرو گفت: باید وضعیت آب، حقابه های کشاورزان و پروژه های انتقال آب به فلات مرکزی و همچنین آلودگی هوا هر چه سریع تر حل شود زیرا آلودگی هوا در بسیاری از کلانشهرهای کشور به ویژه اصفهان به بحران تبدیل شده است

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج