وزیر نفت با اشاره به آخرین وضعیت مهار آتش چاه نفتی رگ سفید گفت: نمی توانم بگویم تا یک هفته آینده خاموش می شود. قولی که دادم این بود تا چاه مورب به نقطه تغذیه شده چاه فوران شده برسد.

به گزارش خبرگزاری موج، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت امروز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت درباره آخرین وضعیت مهار آتش چاه نفتی رگ سفید اظهار کرد: همانطور که قبلا همکاران هم اعلام کردند، دو روش برای خاموش کردن این چاه ها وجود دارد؛ یکی از بالا و دیگری از پائین و از عمق زمین. ما به دلیل اینکه اطمینان داشته باشیم، از همان روزهای اول هر دو روش را در نظر گرفتیم.

وی افزود: ضمن اینکه تمهیدات لازم را برای اینکه عملیات از بالا انجام شود، در نظر گرفتیم دو چاه در کنار آن حفاری کرده ایم یکی از این چاه ها بسیار به محل تلاقی تغذیه این چاه در حال فوران نزدیک شده است که امیدواریم طی روزهای آینده به این چاه برسد.

زنگنه ادامه داد: البته در این مدت چندین بار از بالا برای کنترل چاه اقدام شد اما به دلیل اینکه فشار چاه بالاست تا الان این روش موفق نبوده است. تأکیدی که من داشتم این بود که تمامی اقدامات با ایمنی باشد تا کشته ندهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این چاه ظرف یک ماه آینده خاموش خواهد شد، گفت: نمی توانم بگویم تا یک هفته آینده خاموش می شود. قولی که دادم این بود تا چاه مورب به نقطه تغذیه شده چاه فوران شده برسد و از آنجا اقدامات برای کنترل صورت بگیرد. 

ادامه دارد...

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج