فرمانده قرارگاه سایبری خاتم‌الانبیا با بیان اینکه جنگ‌های آینده جنگ‌های ترکیبی هستند، گفت: دشمن در تقابل خود با ما همان‌طور که در تحریم‌ها و برجام همین مسیر را طی کرد همه ارکان قدرت را مورد توجه قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر مصطفی ایزدی فرمانده قرارگاه سایبری و تهدیدات نوین قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا صبح امروز (سه‌شنبه) 21 آذر 96 در دهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل ایران با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب ارزش‌هاست، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به دلیل اینکه نگرش جدید به تاریخ، جامعه، انسان و حرکت اجتماعی دارد از سایر حرکت‌ها و نهضت‌ها متفاوت است. انقلاب اسلامی ایران حتی در فلسفه نظام جدید و جنگ نیز با سایر حرکت‌های اجتماعی تفاوت‌هایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی قدرت نظامی به جای آنکه در دست قدرت‌طلبان باشد علیه آنهاست اما در فرهنگ و تفکر غربی قدرت اساس است و هر کسی که قوی‌تر است باید بماند.

امروز نظم حاکم بر جهان که مبتنی بر فرهنگ غربی است در حال تغییر و دگرگونی و فروپاشی است

فرمانده قرارگاه سایبری و تهدیدات نوین قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه امروز نظم حاکم بر جهان که مبتنی بر فرهنگ غربی است در حال تغییر و دگرگونی و فروپاشی است، تصریح کرد: هر چه امروز صحنه‌های جنگ و دفاع پیچیده‌تر می‌شود، پایه‌های فکری و ارزشی و همچنین پایه‌های عملی این نظم جهانی بیشتر به سمت تغییر و فروپاشی حرکت می‌کند.

وی با اشاره به مقاومت‌های انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و همچنین مبارزه با ضدانقلاب، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران و رزمندگان اسلام در کناره‌های دریای مدیترانه حضور ظفرمندانه دارند و ما بنا به فرمایشات قرآن کریم باید با آمادگی کامل به سمت جلو پیش برویم.

پدافند هوایی توانست قدرت هوایی دشمن را فلج کند

ایزدی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به رشادت‌های پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس عزیزان ما در پدافند هوایی در حوزه فناوری و کنترل کارهایی کردند که نقش بسیار تاثیرگذاری در پیروزی‌مان داشت. پدافند هوایی توانست قدرت هوایی دشمن را فلج کند و طی یک عملیات با ارتباطاتی که شهید ستاری و هم‌رزمانشان به کار بردند بیش از 70 فروند هواپیمای دشمن به سقوط کشیده شد.

وی با تاکید بر اینکه در فرماندهی و کنترل شرایط گذشته قابل قبول نیست، گفت: امروز باید توانمندی‌های خود در این عرصه را افزایش دهیم چرا که دشمن از سامانه‌های بسیار قوی و مستحکمی برخوردار است. امروز در شیوه و ماهیت‌های نبرد تغییرات اساسی ایجاد شده و ما به جای سه عرصه، با پنج عرصه جنگ هوایی، زمینی، دریایی، فضای و سایبری مواجه هستیم.

در جنگ‌های پست مدرن به ما دیکته می‌شود که باید در فرماندهی و کنترل حرکت‌های نوآورانه داشته باشیم

فرمانده قرارگاه سایبری و تهدیدات نوین قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء با تاکید بر اهمیت و نقش بعد سایبری در پدافند هوایی خاطرنشان کرد: در جنگ‌های پست مدرن به ما دیکته می‌شود که باید در فرماندهی و کنترل حرکت‌های نوآورانه داشته باشیم.

وی با تاکید بر مورد توجه قرار گرفتن سیاست‌های توسعه‌ای در حوزه سایبر و مخابرات و فرمانداری کنترل از سوی مسئولان دولت و مجلس، خاطرنشان کرد: همانطور که مشاهده کردید در صحنه عراق و سوریه همه نیروهای مسلح از این نوع فرماندهی و کنترل استفاده کردند و تحقق بسیاری از موفقیت‌ها مرهون این نگاه دانش‌بنیان بوده است.

ایزدی با بیان اینکه جنگ‌های آینده جنگ‌های ترکیبی هستند که طی آن دشمن از همه اختیارات در اختیار به طور همزمان استفاده می‌کند، گفت: دشمن در تقابل خود با ما همان‌طور که در تحریم‌ها و برجام همین مسیر را طی کرد همه ارکان قدرت نظام را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ‌های اول و دوم خلیج‌فارس تجربه کردیم که دشمن با بهره‌گیری از تمام امکانات خود، فرماندهی و کنترل ما را از کار انداخت به همین دلیل باید اقداماتی انجام دهیم تا مطمئن شویم شبکه فرماندهی و کنترل ما با هوشمندی پاسخگوی همه نیازها خواهد بود.

ایزدی در پایان تصریح کرد: پیکره نیروهای مسلح ما باید با استفاده از تمامی سامانه‌ها و فناوری‌ها و بهره‌گیری از نیروی انسانی متعهد نگرش ماموریت‌محوری را جایگزین نگرش تهدیدمحوری کند و اقدامات مناسبی در راستای ایجاد شبکه کارآمد و متناسب با نیازهای آینده با نگرشی سیستمی انجام دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج