نماینده شاهین شهر در مجلس با اشاره به لایحه بودجه سال آینده گفت: در این لایحه اشاره ای به اجرای مفاد قانون برنامه نشده است که یکی از مفاد آن متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی است.

حسینعلی حاجی دلیگانی درباره کلیات ارائه شده لایحه بودجه سال 1397 به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج گفت: در گزارش رئیس جمهور از لایحه، بین شعار و آنچه در بودجه منظور شده است تفاوت قابل تاملی وجود دارد. برای مثال حذف هدفمندی یارانه ها که از جمله تاکید دولت است، به ضرر فقرا خواهد بود. 

وی افزود: آقای روحانی تاکید دارد این بودجه برشی از کارنامه دولت است در حالی که باید براساس برش یک پنجمی قانون برنامه باشد. قانون برنامه شامل سیاست های کلان کشور است که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است. قانون برنامه دو قانون یک ساله است که یکی در مجلس نهم و یکی هم در مجلس دهم نوشته شد اما در بودجه اشاره ای به اجرای مفاد آن نگردید. از جمله این مفاد متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی است.

نماینده شاهین شهر در خصوص رای مجلس به لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: این لایحه رای خواهد آورد اما من به شخصه مخالف آن هستم. 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج