جبارزاده با اشاره به لزوم عملیاتی کردن اخلاص و روحیه بسیجی در اعضای بسیج گفت: عضویت در این سازمان نباید برای پیشبرد کارهای اداری افراد باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، جبارزاده در گردهمایی سراسری فرماندهان پایگاه بسیج استانداری ها و سازمان های تابعه گفت: هر تعبیری از بسیج داشته باشیم در ذیل تعبیر امام خمینی از بسیج قرار می گیرد که فرمودند بسیج لشکر مخلص خداست.

وی ادامه داد: آنچه ما در جنگ داشتیم ایمان قوی به خدا بود که با کمترین اسلحه در برابر تیپ زرهی دشمن مقاومت می کردیم. آنچه در دل بسیجیان در دفاع مقدس وجود داشت روحیه جهادی و کار برای خدا کردن بود. امروز هم همان جنگ ادامه دارد اما خاکریزش فرق دارد و لذا ان روحیه را می طلبد تا بتوانیم کشور و انقلابمان را حفظ کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به رشادت های شهید مهدی باکری خاطرنشان کرد: شهید باکری همرز سردار سلیمانی و شهید همت بود. ایشان قبل از آنکه فرمانده سربازانش باشد فرمانده دل آنها بود. قبل از خودسازی نمیتوان یک بسیج موفق بود. شهید باکری هرگز چیزی برای خود نخواست مگر انکه مطمن می شود نیروهای تحت امرش از آن امکانات برخوردار می بودند.

وی تاکید کرد: هرکسی خودش را بسیجی می نامد باید چنین اخلاقی داشته باشد. باید با اخلاقمان تاثیر گذار باشیم. جایی دیدم که گفته شد 90 درصد کارمندان عضو بسیج هستند اما سازمان بازرسی بعد مدتی گفت همان واحد, 60 درصد کارمندان با مردم رفتار خوبی ندارند و رشوه می گیرند. عضویت در بسیج نباید برای پیشبرد کارهای اداری باشد.

جبارزاده افزود: من معتقدم کسی که خاک جنگ و جبهه را درک کرده باشد نمیتواند رشوه بگیر باشد و مردم را سر بدواند. هدف از انقلاب و دادن این همه شهید این بود که مردم را نسبت به دین خوشبین کنیم.

وی در با اشاره له زلزله خیز بودن کشور گفت: پیشنهاد می دهم بسیج استانداری ها با ستادهای بحران همکاری تنگاتنگی داشته باشند. ارتباط معنی دار و قوی بین بسیجیان استانداری ها و ستاد بحران ایجاد شود و تبدیل به گروه ضربت شوند. در زلزله کرمانشاه کمک های زیادی انجام شد اما در توزیع مشکا داشتیم. اگر بسیجیان استانداری ها هماهنگ باشند می توانند در این شرایط وارد میدان شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج