دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم روستاهای زلزله زده کرمانشاه گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان دی ماه، کار اسکان موقت پایان می‌یابد و پس از آن اسکان دائم که بر عهده دولت است، شروع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن رضایی امروز با حضور در ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور از انبارهای محل جمع آوری کمک های مردمی در سر پل ذهاب، دیدار کرد و خواستار شناسایی افراد و جمع آوری اطلاعات جامع از خانواده‌های آسیب‌دیده از زلزله و توزیع مناسب اقلام شد.

وی در ادامه این سفر از روستای ناوسره که ٩٠ درصد آن با ٧ کشته و ٧٥مجروح تخریب شده بود، بازدید کرد و با اهالی روستا و گروه‌های جهادی مستقر به گفتگو پرداخت.

رضایی همچنین در ادامه سفر به مناطق زلزله زده به روستای شیرین‌آب در شهرستان قصر شیرین رفت، در جمع مردم این روستا حاضر شد و به شنیدن مسائل و مشکلات آنها پرداخت.

رضایی خواستار دریافت و احصای نیازمندی‌های اهالی روستا برای بازسازی و ارائه خدمات بهتر شد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار  با ابراز همدردی و عرض تسلیت به بازماندگان، خواستار دریافت و احصای نیازمندی‌های اهالی روستا برای بازسازی و ارائه خدمات بهتر شد و اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان دی ماه، کار اسکان موقت پایان می‌یابد و پس از آن اسکان دائم که بر عهده دولت است، شروع خواهد شد.

وی قول مساعد داد که مساله دریافت وام را که دغدغه همه روستائیان است، به رییس و اعضای‌مجمع  تشخیص مصلحت نظام منتقل کند و در پایان اعلام کرد که گزارشی از این سفر و روند خدمات، امدادرسانی، موانع پیش رو و نتیجه دیدارهای خود با مردم را به رهبر معظم انقلاب ارائه خواهد کرد.

رضایی در ادامه این سفر، از سامانه پروژه انتقال آب کشاورزی دشت ذهاب نیز دیدن کرد و در جمع اهالی این منطقه گفت: به این علت از بازدید روستاهای تخریب شده بر اثر زلزله، به کنار این کانال آمده‌ایم که امید داریم این منطقه آباد و تولید و اشتغال در آن جدی گرفته شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ظرفیت‌های این پروژه، افزود: با استفاده از چنین ظرفیتی و با تغییر الگوی کشت می‌توان صادرات محصولات کشاورزی به کشور عراق  را که در همجواری مردم منطقه است، رونق بخشید. امیدوارم با تلاش و کوشش بتوانیم این زلزله را به ریشترهای پیشرفت و آبادانی منطقه و رونق کشاورزی آن تبدیل کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج