معاون اول رییس جمهور گفت: باید همه کشورهای مستقل و آزادیخواه در جهت چندجانبه‌گرایی در جهان تلاش و همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در حاشیه چهارمین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز، با تشریح اوضاع منطقه و سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورهای مستقل، اظهار کرد: باید همه کشورهای مستقل و آزادیخواه در جهت چندجانبه‌گرایی در جهان تلاش و همکاری کنند.

وی با بیان اینکه تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا ضد کشورهایی که سیاست مستقل از این کشور دارند، از راه‌های مختلف اعمال می‌شود، گفت: پیامد مثبت رفتار آمریکا برای کشور ما اتکا به توان داخلی و افزایش ظرفیت تولید ملی برای رفع نیازها بوده است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه شرکت‌ها و صنایع ایران در سال‌های اخیر پیشرفت‌های ملموسی داشته‌اند، افزود: آمادگی داریم تا تجربیات خود را در همه زمینه‌ها در اختیار کشور دوست ونزوئلا قرار دهیم.

جهانگیری همچنین تدا‌وم سیاست‌های اشتباهی که منجر به تقویت افراط‌گرایی در جهان امروز می‌شود را محکوم به شکست دانست.

رییس جمهور ونزوئلا نیز در این ملاقات با ابلاغ سلام گرم به رهبر معظم انقلاب و رییس‌جمهور کشورمان، خواستار تقویت مناسبات در عرصه های مختلف با ایران شد.

نیکولاس مادورو با تاکید بر توسعه همکاری‌ها در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ونزوئلا، گفت: همکاری شرکت‌های نفت و‌گاز دو کشور می‌تواند بسترهای خوبی برای ارتقاء سطح همکاریها فراهم کند.

وی با تشریح سیاست‌ها و اعمال فشار کاخ سفید علیه کشورش، این سیاست‌ها را شکست خورده دانست و از مواضع جمهوری اسلامی ایران در ایجاد ثبات در منطقه و حمایت از ونزوئلا قدردانی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج