بابایی صالح خطاب به وزیر صنعت خواستار ممنوعیت صدور مجوز واردات قطعات خودرو شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، روح الله بابایی صالح در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت حادثه تلخ زمین لرزه غرب کشور و تشکر از امدادرسانی های صورت گرفته از سوی تمام دستگاه ها، گفت: امروز قدردان خون شهدا هستیم و خبر خوشی که سردار سلیمانی درباره حذف داعش داده بود تحقق یافته است.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس علت اصلی عربستان به خاطر نابودی فرزندان ناخلف وهابیت در منطقه را شکست داعش دانست و افزود: عربستان این را بداند که کودک کشی و حصر کشورهای مختلف و دخالت در امور سیاسی کشورها هیچگونه سودی برای حکومت قبیله ای آل سعود ندارد جز اینکه نفرت بیشتری نسبت به آنها ایجاد می کند.

وی ادامه داد: این نکته را همه دنیا باید بدانند که تقویت بنیه دفاعی کشور و موضوع موشکی به هیچ وجه قابل گفت و گو و مذاکره با هیچ کشوری نبوده، نیست و نخواهد بود.

بابایی صالح در ادامه خطاب به رئیس جمهور بیان داشت: همسان سازی حقوق زیر 2 میلیون بازنشستگان توسط مجلس شورای اسلامی در سال جاری انجام شد که انتظار داریم دولت در بودجه 97 رفاه و سلامت بازنشستگان را لحاظ کرده و با حقوق یک میلیون و 200 هزار تومانی امکان زندگی برای یک فرد سالخورده که حداقل 30 سال برای نظام خدمت کرده وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین تصریح کرد: رئیس جمهور، نمایندگان، وزرا و تمامی مسئولان نظام از کانون گرم آموزش و پرورش بیرون آمده اند و می دانیم معلم که روزی الگوی ما بوده است، امروز در فقر و تنگدستی روزگار را می گذارند همچنین کشاورزان و کارگران وضعیتی بهتر از فرهنگیان نداشته و در لایحه بودجه 97 برای خرید محصولات با عنوان خرید تضمینی فکر اساسی کنید تا در موعد مقرر به پول محصولات تولیدشده خود برسند.

وی ادامه داد: پرداخت مطالبات خانواده معظم شهدا و اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از مطالبه اصلی آنها است که نیاز به دستور ویژه رئیس جمهور دارد همچنین تنها راه نجات دشت قزوین از معضل کم آبی، از طریق انتقال آب شاهرود به عنوان قطب اصلی کشاورزی کشور است که در حال حاضر، آخرین لحظات حیات خود را سپری می کند.

بابایی صالح در ادامه در تذکری خطاب به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: تا کی باید همکاران اداری و آموزشی و بسته های حمایتی حق و حقوق خود را با تأخیر دریافت کنند و وضعیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی، حق التدریسی ها باید تعیین تکلیف شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی در ادامه در تذکر دیگری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: پرداخت قطره چکانی پول خرید تضمینی گندمکاران دردی را دوا نکرده و پرداخت پول بیمه محصولات کشاورزی و داربستی کردن باغات انگو و خرید تضمینی انگور و کشمش باید از اولویت های این وزارتخانه باشد.

وی در ادامه خطاب به وزرای نیرو و علوم گفت: تا کی کشاورزان منتظر اجرای قوانین مجلس با توجه به مصوبه سال 98 در خصوص تعیین وضعیت چاه های فرم یک باشند همچنین وزیر علوم در خصوص تبدیل شدن مرکز آموزش فنی مهندسی بویین زهرا که 3 هزار و 500 دانشجو و 3 دانشکده دارد، به دانشگاه که از مطالبات مردم و مسئولان شهرستان است، اقدام کند و مانع استخدام نیروهای غیربومی شود.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس خطاب به وزیر کشور یادآور شد: در خصوص تکمیل چارت سازمانی نیروهای فرمانداری ها و بخشداری ها که با حداقل نیرو در حال خدمت رسانی به مردم هستند به خصوص فرمانداری شهرستان محروم آوج و بخشداری های آن اقدام کنید.

وی در ادامه خطاب به وزیر صنعت خواستار ممنوعیت صدور مجوز واردات قطعات خودرو شد و افزود: قطعه سازان داخلی دچار تعدیل نیرو و تعطیلی واحدها شده اند که با این ممنوعیت موضوع حل می شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به کمک هایی که مردم سراسر کشور به کرمانشاه داشتند، با مدیریت عالی کمک های مردمی را به سرانجام رسانده و در خدمت افراد مستحق و نیازمند این خدمات قرار دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج