سردار ربانی با اشاره به اهمیت مقوله پدافندغیر عامل در نیروهای مسلح گفت: در حوزه تولید موشکی بودجه های هنگفتی درنظر گرفته می شود اما پدافندغیرعامل آن کم اهمیت تلقی می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، سردار ربانی در چهارمین همایش پدافند جامع کشور گفت: هر اقدامی کاهش آسیب پذیری در برابر دشمن شود پدافند غیرعامل است.آنزدیک به چهار دهه از انقلاب گذشته و در این مدت همواره کشور مورد تهدید بوده است. این مقطع کوتاه از لحاظ کمیت و کیفیت تهدیدات قابل مقایسه با کل تاریخ ایران نیست. تهدیداتی که در زمان تثبیت انقلاب در سرحدات و داخل به راه انداختند و 8 سال جنگ را به ما تحمیل کردند. و بعد عناصر نفوذی بر موج نارضایتی های مردم سوار شدند و حوادث 88 را به راه انداختند. 

وی ادامه داد: علاوه بر اینها ما با شبیخون فرهنگی، تحریم اقتصادی و تهدید سایبری هم روبرو بودیم. در واقع هر گامی در مسیر انقلاب بر داشتیم و حوزه های دفاعی توسعه دادیم و تا مرزهای رژیم اشعالگر قدس پیش رفتیم و دشمن در برابر ما انفعالی عمل کرد. از آثار این تهدیدات این است که مسیری در جهت ارمانها رو طی کردیم و این مسیر در حال گسترش است. اگر زمانی صدام دشمن اصلی ما بود منجر به حذف آنها و ایجاد محور مقاومت شد. 

سردار ربانی تاکید کرد: روند تهدیدات به سمت پیچیدگی پیش رفته است و این مساله ایجاب می کند در تمامی ابعاد آمادگی دفاع را داشته باشیم. نقش پدافندغیرعامل هم به معنای کاهش اسیب پذیری در تمام حوزه های سیاسی اقتصادی و زیرساختی و مردم است. 

وی ادامه داد: موضوع پدافندغیرعامل در نیروهای مسلح یک بحث مستقل و جدا از ماموریت ها تلقی می شود. کار اجرای پدافندغیرعامل بخش نظامی هر موضوع باید باشد. در سازمان های نظامی ما کمترین تحقق بودجه در حوزه پدافندغیرعامل بوده است که این اشکال کار است. در بخش تولید موشک بودجه هنگفتی برای آن در نظر گرفته می شود اما پدافندغیرعامل آن کم اهمیت تلقی می شود. بحث دوم اینکه دوره اموزشی باید برای پدافندغیر عامل نیروهای نظامی باید داشته باشیم و در رزمایش های تخصصی، مباحث پدافندغیر عامل باید به عنوان مطالبه قرار گیرد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج