قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: سخنران ویژه تهران در مراسم 13 آبان سرلشکر شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج،  نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح امروز(سه شنبه 9 آبان) در نشست خبری که به منظور اعلام برنامه‌های این شورا برای گرامیداشت روز 13 آبان برگزار شد، اظهار داشت: بحث استکبار ستیزی یک مقوله مقطعی نیست بلکه یک باور دینی است

 امکان ندارد که کسی خود را انقلابی بنامد ولی استکبار ستیز نباشد

وی با بیان اینکه هدف از بعثت انبیا استکبار ستیزی است و جمهوری اسلامی به مردمی بودن، استکبار ستیزی و انقلابی بودن است، گفت: بنابراین امکان ندارد که کسی خود را انقلابی بنامد ولی استکبار ستیز نباشد.

لطفی خاطرنشان کرد: بنابراین یک روز نمادین به نام 13 آبان نماد سه ویژگی انقلاب اسلامی یعنی استکبار ستیزی مردمی بودن انقلابی‌گری است. روز 13 ابان باید یک روز ملی معرفی شود نه یک روز صنفی. 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه وقتی بحث استکبارستیزی مطرح می‌شود یعنی همه صنوف، گروه‌ها، احزاب  از همه رده‌های سنی در این روز سهیم هستند، اظهار داشت: در سالهای قبل حق مطلب ادا نشده چراکه تا می‌گوییم روز 13 آبان تنها روز دانش آموز در خاطر تداعی می‌شود و تنها یک صنف وارد میدان می‌شود در شرایطی که روز 13 آبان روز ملی استکبار ستیزی است و همه مردم با هر سلیقه سیاسی در چارچوب نظام اسلامی در با شکوه برگزار شدن این راهپیمایی تلاش کنند.

تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دومی بود

وی افزود:از دیدگاه امام انقلابی که بیش از 15 سال برای آن زحمت کشیده شده بود، در برابر تسخیر لانه جاسوسی جایگاه پایین‌تری داشت چراکه ایشان می‌فرمودند تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دومی بود که بزرگتر از انقلاب اول بود. شعار امسال تظاهرات 13 آبان "تجلی ملت انقلابی و طنین شعار استکبار ستیز مرگ بر آمریکا " خواهد بود. 

لطفی تصریح کرد: این تظاهرات راس ساعت 9:30 روز 13 آبان در هزار نقطه از کشور برگزار خواهد شد. علاوه بر حفظ و تداوم استکبار ستیزی حضور امسال ما پاسخی به لفاظی‌های رئیس جمهور آمریکا و توهین به ملت ایران خواهد بود. تظاهراتی که با حضور همه اقشار مردم و همه مسئولیت کشوری برگزار خواهد شد‌.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: علاوه بر برگزاری این تظاهرات در داخل کشور، در هیئت‌های مذهبی مرز ایران و عراق و مسیر راهپیمایی اربعین حسینی نیز اقداماتی فرهنگی به منظور معرفی این روز به دیگر راهپیمایان پیاده‌روی اربعین انجام می‌شود.

وی افزود: بیش از 3500 خبرنگار و عکاس این مراسم را پوشش خواهند داد. در مجاورت لانه جاسوسی 110 خبرنگار و عکاس خارجی و 500 خبرنگار و عکاس داخلی مراسم 13 آبان تهران را پوشش خواهند داد. بیش از 11 شبکه از جمله 3 شبکه آمریکایی این مراسم را به شکل زنده پوشش خواهند داد البته امیدواریم که این شبکه‌های خارجی به شکل صادقانه این تظاهرات باشکوه را پوشش دهند.

لطفی درباره سخنرانان این روز نیز خاطرنشان کرد: سخنران ویژه تهران سرلشکر شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی خواهد بود. در اصفهان حجت‌الاسلام رحیمیان و سخنران ویژه شهر قم، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و در شهر مشهد عزت‌الله ضرغامی عضو مجمع تشخیص مصلحت خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج