نصرت اله لطفی با تاکید بر ملی بودن روز 13 آبان، برنامه های این روز مهم را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، نصرت اله لطفی در نشست خبری به منظور تشریح برنامه های 13 آبان گفت: روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است. این روز یک مصوبه قانونی مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان است. پایه این روز سه رخ داد را دربرمی گیرد:

  1. خاستگاه روحانیت به دلیل تبعید امام در سال دل
  2.  تسخیر لانه جاسوسی آمریکا
  3. کشتار دانش اموزان در سال 57

لطفی ادامه داد: استکبارستیزی یک باور مسلم دینی است و جناحی نیست. هدف از بعثت انبیا استکبارستیزی بود. انقلاب اسلامی سه ویژگی دارد اسلامی بودن مردمی بودن و استکبارستیزی.  امکان ندارد فردی انقلابی و دیندار باشد اما قائل به استکبارستیزی نباشد. 

وی ادامه داد: رسانه های باید کمک کنند 13 آبان یک روز ملی قلمداد شود و نه مختص یک گروه و صنف خاص. هدف از این کار حذف روحیه استکبارستیزی است. اگر در آمریکا هر دو حزب موضع خصمانه مشترکی علیه جمهوری اسلامی ایران دارند پس ما هم نباید به رغم اختلافات سیاسی از این روز مهم غافل شویم. پوشش صرف دانش آموزان در 13 آبان تقلیل دادن این روز به یک گروه است در حالی که طبق مصوبه مجلس این یک روز ملی است. 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: طاغوت اعظم امروز ما آمریکا است. پس باید برنامه ریزی برای تظاهرات استکبارستیزی باشکوهی انجام شود. 

در ادامه لطفی با تشریح برنامه روز 13 آبان اظهار داشت: "یوم الله 13 آبان تجلی غیرت انقلابی و طنین شعار کوبنده مرگ بر آمریکا" شعار امسال خواهد بود. همزمان ساعت 9:30 روز شنبه حداقل در هزار نقطه کشور تظاهرات حماسی و استکبارستیز برگزار خواهد شد. امسال حضور مردم پاسخی به لفاظی و کینه توزی های آمریکا به نسبت آنچه در هفته های اخیر رخ داد, خواهد بود. 

وی افزود: در آستانه اربعین حسینی هستیم و همزمان در داخل کشور در مناطق مرزی غرب کشور و از طرفی در داخل کشور عراق هم این برنامه ها را به شکل فرهنگ سازی خواهیم داشت. در ابتکاری دانش آموزان کمپینی برای تدریس درس جغرافیا به ترامپ در این مراسم در کل کشور خواهند داشت که هدف آن آموزش نام خلیج فارس به رئیس جمهور آمریکا است. در تظاهرات و قلم باید نشان دهیم که همه ایرانی یعنی یک پاسدار. یکی از شعارهای روز 13 آبان این خواهد بود که آمریکا با یک جمعیت 80 میلیونی روبرو است که سپاهی هستند. 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: برای پوشش این حرکت در کل کشور 3500 خبرنگار حضور دارند. در تهران 110 خبرنگار خارجی و 500 خبرنگار داخلی این برنامه را پوشش می دهند. امیدواریم رسانه ها به اخلاق حرفه ای پای بند باشند و تحریفی انجام ندهند. 

وی تاکید کرد: با این حال طبیعی است که نباید راهپیمایی 13 آبان را با راهپیمایی 22 بهمن با 40 سال سابقه و فراخوان های سراسری در یک روز تعطیل مقایسه کرد. 

وی درباره گسترش بحث استکبارستیزی در سایر کشورهای زخم خورده از آمریکا گفت: برنامه ای هست که در سال های آینده چنین اقدامی را صورت دهیم که در این میان کشورهای محور مقاومت در راس هستند. امسال هم در عراق و در راهپیمایی موکب زائران اربعین حسینی تلاش می شود فرهنگ سازی انجام شود. 

لطفی با اشاره به اینکه ما در دعوت سخنران ها جناحی عمل نخواهیم کرد اظهار داشت: در چارچوب اینکه افراد سخنران باید به این روز اعتقاد داشته باشد امسال دریابان شمخانی در تهران, ضرغامی در مشهد, سردار سلامی در قم و در اصفهان حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان سخنرانی خواهند کرد. 

لطفی بیان داشت: ما باید از سال 58 تاکنون با این همه اسناد در مورد اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا کار اگاهی رسانی می کردیم اما وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش کم کاری کردند. لذا به دنبال تاکید مقام معظم رهبری بر انتشار و آگاهی رسانی در مورد اسناد به دست آمده لانه جاسوسی ما در حال کار بر این مساله هستیم که از زبان مردم این درخواست را بدهیم که در کتابهای درسی این مطالب وارد شود. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج