وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت «ارتباط صنعت و دانشگاه» مهمترین برنامه‌ من برای وزارت علوم است.

به گزارش خبرگزاری موج، منصور غلامی بعدازظهر امروز در حاشیه حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحث مطرح شده در این کمیسیون، اظهار داشت: کیفی‌سازی آموزش عالی یکی از مسائل مورد تأکید نمایندگان مجلس است که در حال حاضر نیز در حال انجام است و با دقت بیشتری ادامه خواهد یافت.

وی افزود: آمایش آموزش عالی که مربوط به ساماندهی دانشجویان و رشته‌ها است، در این جلسه مطرح شد که این نیز مصوبه خاص خودش را دارد و به نمایندگان توضیح داده شد که در آینده چطور دنبال می‌شود.

وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری نحوه پذیرش دانشجویان خارجی و دیپلماسی علمی را از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات اعلام کرد و گفت: همکاری‌های علمی و فناوری با کشورهای دیگر مورد تأکید مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی قرار دارد که در این رابطه هم راهکارهای اجرایی آن به نمایندگان محترم توضیح داده شد.

غلامی اظهار داشت: موضوع فناوری‌ها و کارآفرینی و توانمندسازی دانشجویان و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و نقش آنها در توانمندسازی فارغ‌التحصیلان، از مسائل مهمی است که بر روی آن بحث شد؛ برخی از اینها نیاز به آئین‌نامه‌های اجرایی دارد که در صورت رأی اعتماد نمایندگان محترم، آئین‌نامه‌های آنها تنظیم خواهد شد.

وی «توسعه و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه» را مهمترین برنامه خود اعلام کرد و افزود: این مسئله باید به صورت گسترده‌تر و کاربردی‌تر اجرا شود و اگر همین یک مورد را انجام دهیم، بخش دیگری از دغدغه‌ها نیز کم خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج