کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اظهارات رئیس جمهور ایالات متحده تاکید کرد: در هیچ برهه‌ای از تاریخ فردی با بی‌اخلاقی و تندخویی نتوانسته است پیشرفت و سعادت را برای ملت خویش به ارمغان آورد.

به گزارش خبرگزاری موج، کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اظهارات رئیس جمهور ایالات متحده تاکید کرد: در هیچ برهه‌ای از تاریخ فردی با بی‌اخلاقی و تندخویی نتوانسته است پیشرفت و سعادت را برای ملت خویش به ارمغان آورد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

ما دانشجویان دکتری سراسر کشور، با تکیه بر توانمندی‌های خود و بدون هیچگونه وابستگی به سایر ملل و از بالاترین جایگاه علم که براستی زبان مشترک تمامی ملت‌هاست، سخنان بی‌پایه دونالد ترامپ ریاست جمهوری ایالات متحده را محکوم و از سنگر علم و ایمان و با تاسی به مکتب پیشوایان الهی خود و پیروی از اصل ولایت پذیری، هرگونه تجاوز و حتی تفکر تجاوز به مرزهای سرزمینی، آئینی، فرهنگی و تاریخی ایران بزرگ را محکوم و مذموم می‌داریم.
تاریخ به روشنی حکایت‌گر داستان‌های بسیاری است و وجه مشترک تمامی آن‌ها، پیروزی حق بر باطل، ترویج اخلاق و نکوداشت آشتی میان ملت‌هاست. در هیچ برهه‌ای از تاریخ فردی با بی‌اخلاقی و تندخویی نتوانسته است پیشرفت و سعادت را برای ملت خویش به ارمغان آورد. جنگ‌ستیزی و ترویج خشونت، عدم توجه به حقوق بنیادین انسان‌ها و اصل عدالت همواره سبب افول تمدن‌های بسیاری بوده و داستان‌های کهن اقوام، ملل و فرهنگ‌های مختلف به صراحت غلبه علم و عقل را بر ظلم و جنگ به اثبات رسانیده است.
در طول اعصار و بنابر شواهد مستدل تاریخی، رفتار ایرانیان در برابر گستاخی دشمن چنان است که هر تشکل غیر سیاسی را نیز بر آن می دارد تا در برابر زیاده خواهی آنان بایستد و پاسخ آنان را بدهد؛ از این رو ما دانشجویان دکتری بر آنیم تا به هر فرد نادانی که غافل از پیشینه و تمدن ملت شریف ایران و بدون توجه به هزاران سال تاریخ مملو از حوادث و تجربیات، آن را تروریست خطاب می کند؛ این پیام را برسانیم که ما در بالاترین قله های نبرد حق علیه باطل و در سنگر علم و ایمان ایستاده‌ایم و ذره‌ای از مواضع خود کوتاه نخواهیم آمد.

ریاست جمهوری کشور ایالات متحده، دونالد ترامپ، ما علم ورزان و اهالی جامعه دانش، علم و خردورزی در درون و برون مرزهای کشورمان و در سرتاسر جهان از اقصی نقاط کشور پهناور آمریکا و همچنین فعالان مراکز و بخش های علمی و فناوری ایالات متحده و گسترده شده در سراسر گیتی، از حاشیه سر سبز رود می‌سی‌سی پی و دره سیلیکون تا آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس خردورزی، علم آموزی و صلح ورزی را برای همگان در سراسر جهان مسئلت می نماییم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج