اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: دولت‌های اوباما و ترامپ در اهداف و مشی استکباری تفاوتی ندارند.

به گزارش خبرگزاری موج، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور طی بیانیه‌ای در واکنش به یاوه‌گویی‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا نکاتی را به مسوولان کشور متذکر شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سخنان توهین‌آمیز و سراسر اتهام ترامپ علیه ملت ایران بار دیگر پرده از چهره‌ بزک شده‌ استکبار آمریکایی برداشت و دست چدنی دشمن را از دستکش مخملین بیرون کشید. تشخیص ظرافت‌های سیاسی این موضوع که دولت فعلی آمریکا، مانند دولت‌های پیشین خود است، از مسائل مهمی است که باید امروز بدان توجه ویژه شود.

این بیانیه می‌افزاید: دولت‌های اوباما و ترامپ در اهداف و مشی استکباری تفاوتی ندارند، بلکه روش‌های متفاوتی دارند. یکی با چهره‌ خوش و ادبیات زیبا جلو می‌آمد ولی با بی‌شرافتی تمام، پس از توافق برجام از پشت به ملت ما خنجر زد اما دیگری بدون صحنه‌سازی‌های دولت پیشین خود، از همان ابتدا دشنه‌ی پنهان شده در دولت قبل خود را از آستین خارج کرد.

این اتحادیه دانشجویی در بیانیه خود تاکید کرد: سیاست اعلامی و اعمالی دولت آمریکا نشان می‌دهد که امروز برجام رسماً و به صورت فاحش توسط دشمن پاره شده است اما ما منتقدان دیروز و امروز برجام به هیچ وجه خوشحال نیستیم و در کنار دولت و ملت عزیز ایران، این خیانت دشمنان بدعهد را محکوم می‌نماییم. همچنین از مواضع ضداستکباری ریاست محترم جمهوری، جناب حجت الاسلام و المسلمین روحانی تشکر نموده و حمایت خود را از دولت جمهوری اسلامی در برابر دشمنان مستکبر و عهدشکن اعلام می‌داریم.

در بخش دیگری از این بیانیه می‌افزاید: استفاده‌ ترامپ از واژه‌ای جعلی به جای نام «خلیج فارس» اگرچه محکوم است ولی نکته‌ای انحرافی به نظر می‌رسد. مبادا محتوای ضدایرانی این سخنرانی را به استفاده از این واژه تقلیل داده و پاره کردن رسمی برجام توسط دشمنان را از یاد ببریم. کمپین خلیج فارس خوب است اما در شرایط بحرانی امروز و اقدامات آمریکا، «کمپین ضدبرجام» از اولویت بیشتری برخوردار است.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: مبادا مسئولین تصور کنند که می‌توان از دامن امریکا به اروپا فرار کرد. همان‌طور که ترامپ فحاش روی دیگر همان آمریکای باهوش و مؤدب است، اروپایی‌ها نیز روی دیگری دارند که به وقت خود و به زودی نشان خواهند داد. اتحادیه اروپا روی دیگری دارد که نه برجام می‌شناسد و نه قول و قرار می فهمد. دل بستن به کشورهای اروپایی برای حفظ برجام در این برهه، اشتباه دیگری است که نباید بدان دچار شویم و ما به سهم خود نسبت به آن هشدار می‌دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج