معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: ترامپ اوج خصومت و کینه، ایرانی‌ستیزی و حکام عرب‌دوستی حتی در اعماق خلیج همیشه فارس، تهمت و نا سزا، عدم تعادل و سخنان سازمان ملل خویش را تکرار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در صفحه توئیتر نوشت:

«ترامپ اوج خصومت و کینه، ایرانی‌ستیزی و حکام عرب‌دوستی حتی در اعماق خلیج همیشه فارس، تهمت و نا سزا، عدم تعادل و سخنان سازمان ملل خویش را تکرار کرد؛

ترامپ دوباره لیست تکمیل‌شده کشورهای عربی در رقص شمشیر را از حفظ خواند و نشان داد کاملا در آن سفر برای خصومت با ایران آماده شده‌ است؛ تنش ‌زدایی دو طرفه است و تنش ‌زایی یک طرفه؛ آنگاه که هر دو طرف در ایران و آمریکا تنش‌ زدا شدند، نتیجه شد رفع تحریم‌ها و تخریب‌ها و کاستن از خسارات؛ سپس نوبت ترامپ و باور تنش‌ زای او رسید و دوباره یک ‌طرفه همه ‌چیز به سمت تحریم و تخریب و خسارت‌زایی رفت و صلح و ثبات و تعامل به مخاطره افتاد.

بر طبل تنش‌زایی دوطرفه اسراییلی-عربی نکوبیم

اما اکنون این امری ملی است؛ لذا شیپور تخاصم ترامپی ننوازیم و برطبل تنش‌زایی دوطرفه اسراییلی-عربی نکوبیم؛ عصر، عصر دیپلماسی است و دیپلماسی صبر و متانت و درایت می‌طلبد و دیپلمات و سیاستمدار صبور است؛ اما ترامپ گفت: برجام باید با کنگره تغییر کند... برجام را تایید نمی ‌کنم و نخواهم کرد... ایران چند بار تخطی کرد... هر زمان لازم باشد برجام را لغومی‌کنم؛ لذا یا کنگره باید با تغییر برجام و فشار تحریم‌ها، ایران را مجبور به خروج نماید؛ یا دولت آمریکا به بهانه عدم پایبندی ایران به قطعنامه ۲۲۳۱ متوسل شود.

سال گذشته نوشته ‌بودم ساختار برجام «یا همه یا هیچ»، «غیر قابل ‌تغییر» و «غیر قابل تعلیق» است؛ و چیزی به نام اعتماد و مذاکره بیهوده وجود ندارد.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج