کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با انتشار بیانیه ای اهانت ترامپ به ملت ایران را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با انتشار بیانیه ای اهانت ترامپ به ملت ایران را محکوم کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است: سخنان گستاخانه و بی خردانه شب گذشته رئیس جمهور پریشان خاطر آمریکا بعدازجنگ روانی، رجزخوانی وخط نشان کشیدن های چند روز گذشته و تروریست خواندن ملت ایران، آخرین میخی بود که بر تابوت اعتماد به آمریکا و دولتمردان آن کوبیده شد و درستی و صحت رویکرد چهار دهه سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی و پیش بینی های دقیق رهبر حکیم انقلاب در آغاز و ادامه مذاکرات را بر همگان ثابت کرد و مواضع اخیر ترامپ ملت قهرمان ایران را یکپارچه در برابر زیاده خواهی های آمریکا قرارداد. در این خصوص نکاتی چند قابل طرح و تامل است:
فارغ از همه تحلیل های ناظر به رفتار غیر طبیعی و ابلهانه ترامپ، علت العلل این اظهارات این است که تلقی استکبار از امضای برجام، آغاز راهی بود که انتهای آن به تسلیم همه جانبه ایران اسلامی در مقابل آنان ختم شود. به وضوح در تحلیل ها و اظهارات مقامات دیروز و امروز آمریکا و برخی همپیمانان غربی آنان توقع و انتظار تنازل تدریجی و گام به گام از اصول هویت ساز نظام بیان می شد. ایستادگی جمهوری اسلامی بر اصول، ارزشهاومنافع ملی، و موفقیت های پی درپی جبهه مقاومت، افزایش قدرت و توان بازدارندگی نظامی باآزمایش انواع موشکها ، رویای تسلیم ایران را به کابوسی دهشتناک برای آنان مبدل ساخت. براین اساس هیچ تمایزاساسی میان اوباما و ترامپ یا جان کری و تیلرسون مشاهده نمی شود. بنای بی اعتبارسازی برجام ونقض تعهدات از دوره اوباما پایه ریزی و در این دوره هم علنی تر تداوم پیدا کرد.
دشمنی و بغض آمریکا بر علیه فرزندان برومندو جان برکف ملت درنیروهای مسلح بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قابل فهم است. از نظر آمریکا و ترامپ این سپاه هست که نقشه های غربزدگان داخلی را افشا وخنثی کرد و منطقه غرب آسیا را به گورستان آمال و آرزوهای آمریکا، صهیونیست، تکفیریها و ارتجاع تبدیل کرد. اما دشمنان سپاه وانقلاب دچار یک خطای استراتژیک در تحلیل خود شده اند. آنان سپاه را بسان یک نهاد متداول نظامی فرض کرده اند که می توانند با اعمال تحریم جلوی رشد و بالندگی و نفوذ آن را بگیرند. اما واقعیت این است که اعضای سپاه وبسیج تک تک انقلابیون دیروز و امروز نهضت عاشورایی امام خمینی درایران وسراسرمنطقه وجهان اسلام هستند وساختار رسمی فعلی تنها نماد و ویترین خیل گسترده ای است که زندگی آنان به شوق جهاد و شهادت سپری می شود و تنها منتظر اشاره ای از امام خود برای ادای تکلیف درضربه زدن به منافع استکباردرجای جای جهان و محوصهیونیست هستند.
با تشکر ازمواضع شفاف رئیس جمهور محترم درپاسخ به توهین های بی شرمانه ترامپ، به ایشان و دولتمردان یادآور می شویم با شکست پروژه مذاکره و سازش با آمریکا، در دام اعتماد به اروپای هم پیمان امریکانیفتند،هرچندکه ازظرفیت آنهاودیگر موقعیت هاحتی الامکان بایدنهایت بهره برداری راداشت. به آقای روحانی توصیه می کنیم اتفاقات سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ و نتایج معامله با سه کشور اروپایی را از کتاب خاطرات خود مرور کنند. آزموده را آزمودن خطاست. واین آیه کریمه راهمواره نصب العین قراردهند:
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَی أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ وَمَن یَتَوَلَّهُم مِّنکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ.
تنها اتکای دولت باید به خداوند متعال و توده های میلیونی مردم و دست آوردهای بزرگی باشد که به مدد روحیه مقاومت و انقلابیگری برای کشورمان به دست آمده است. مسلما در صورت ایمان به وعده های الهی واستقامت درطریق حق، نصرت و یاری الهی قطعی است. وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزیزٌ

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج