معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: صف حامیان ایران منسجم‌تر و و صف حامیان آمریکا بسیار کمتر شده و آمریکا در این موضع منزوی‌تر شده است به همین جهت فرصت افزایش و تقویت مناسبات اقتصادی ایران با دیگر کشورهای جهان بیشتر از گذشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص سیاست‌های آمریکا در قبال برجام و ایران گفت: اقتصاد ایران بسیار بزرگتر از آن است که با سخنرانی یا صحبت یک مسئول دولت دیگر در آن تاثیرات بیش از اندازه ایجاد شود.

وی ادامه داد: الحمدالله مناسبات ما به طور روز افزون با اقتصاد جهانی روبه افزایش بوده و اتفاقا این موضع گیری‌های نسنجیده ونابخردانه‌ای که دولت جدید آمریکا اتخاذ و اظهار کرد، باعث شده که دیگران در جهان از جمله اتحادیه اروپا به همکاری نزدیک‌تر با ایران علاقمند شوند و اظهاراتشان رامی‌بینیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: صف حامیان ایران منسجم‌تر و و صف حامیان آمریکا بسیار کمتر شده و آمریکا در این موضع منزوی‌تر شده است به همین جهت فرصت افزایش و تقویت مناسبات اقتصادی ایران با دیگر کشورهای جهان بیشتر از گذشته است، بخصوص اگر به این توجه کنیم که با اتخاذ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ما اکنون در شرایط بهتری از گذشته در ایستادگی روی پای خود هستیم.

نهاوندیان تصریح کرد: ذخیره کالاهای اساسی ما را می‌توان امروز با سال 92 مقایسه کرد ، شرایط فروش صادراتی ما را می‌توان نگاه کرد. تولیدات و نرخ رشد و پایین آمدن تورم، در مجموع با این این مقایسه شرایط اقتصادی ایران را در شرایط بسیار بالاتری از گذشته خواهیم دید.