سردار سلیمانی:

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس باعث شد تفکر اصیل انقلابی در مقابل تفکر لیبرالیستی قرار بگیرد و این تفکر از جامعه ما زدوده شود در واقع دفاع مقدس موجب تقویت لایه‌های هویتی و ارزشی جامعه شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی در محفل رزمندگان اسلام در میدان امام (ره) اصفهان، اظهار کرد: شهید بزرگوار و افتخار شما مردم اصفهان، شهید حججی نمونه کوچکی از رشادت‌های فرزندان اصفهان بود و ما دیدیم که چه تأثیر و تحولی در جامعه ما ایجاد کرد. این گوشه‌ای از آن چیزی است که امام حسین (ع) به ما یاد داد. همه شعارها و خطاب‌هایی که از امام حسین(ع) از آن زمان تا اکنون به‌جا مانده الگوی جامعه بشریت شده است.

وی ادامه داد: بدون حادثه عاشورا و بدون امام حسین (ع)، جامعه بشریت دچار یک خلأ بزرگ می‌شد و این را می‌شود از نوشته‌های فلاسفه در مکاتب و مذاهب مختلف پیرامون سیدالشهدا به خوبی متوجه شد. نه‌تنها ما و پیروان اسلام بلکه تمام دنیا و مذاهب از او متأثر شده‌اند. همه پیروزی‌ها و موفقیتمان را در طول این  40 سال انقلاب اسلامی مدیون حسین بن علی(ع) هستیم. انقلاب و دفاع مقدس ما همه مدیون امام حسین (ع) است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، اظهار کرد: حضور در اجتماعات فرهنگی استان اصفهان با خصوصیات مردم اصفهان برای هرکسی که در این جلسات شرکت کند یک افتخار بزرگ است. نقش اصفهان در دفاع مقدس یک نقش بی‌بدیل بود. در کنار حمایت و این حجم از ایثارگری، آنچه اهمیت بیش‌تری داشت نقش محوری اصفهان در اداره و مدیریت جنگ بود.

سلیمانی گفت: شاید بتوان نیروی انسانی را از همه‌جا بسیج کرد، اما نمی‌توان جای شهیدی چون خرازی شخص دیگری را تصور کرد. نمی‌توان صحنه جنگ را بدون شهید کاظمی و شهید همت در نظر گرفت. نمی‌توان اصفهان را دید و شهیدانی چون میثمی و محلاتی را ندید. آنچه که شهید محلاتی در هواپیما تصمیم گرفت و آن تصمیمی که شهید حججی در روی زمین زیر تیغ داعشی ها گرفت هیچ تفاوتی باهم نداشت.

وی ادامه داد: اصفهان ستون فقرات دفاع مقدس در ابعاد مختلف محسوب می‌شود. حجم حضور، فداکاری، ایثار و حمایت این استان شهیدپرور در دفاع مقدس و این که بیش‌ترین سهم شهید را تقدیم انقلاب و دفاع مقدس کرده است، نقش کلیدی و محوری اصفهان را در جنگ مشخص می‌کند. در واقع جنگ را بدون اصفهان نمی‌توان در نظر گرفت. اگر جلسه ای در جنگ تشکیل می‌شد و شهیدانی چون آقابابایی، جعفر زاده ،خرازی ردانی و... در آن حضور نداشتند آن جلسه ناقص بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه آن بخش‌هایی از جنگ که مردم را متأثر کرد باید هم پای انقلاب ما سنجیده شود، گفت: در اوایل انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی نقش لیبرال‌ها پررنگ بود و عنصر مشکوکی مانند بنی‌صدر و مجموعه‌هایی که در دوره  اول انقلاب وجود داشتند نقش پیدا کردند که همین باعث شد در سال‌های اول جنگ دچار مشکلاتی شویم. در واقع یکی از مهم‌ترین اثرات دفاع مقدس رجوع عمومی به ارزش‌های اصیل دینی بود و آنچه باعث شد از نظام شاهنشاهی فاصله بگیریم و به ارزش‌های اصیل دینی برگردیم دفاع مقدس بود.

سلیمانی ادامه داد: دفاع مقدس باعث شد تفکر اصیل انقلابی در مقابل تفکر لیبرالیستی قرار بگیرد و این تفکر از جامعه ما زدوده شود در واقع دفاع مقدس موجب تقویت لایه‌های هویتی و ارزشی جامعه شد و در طول این دوره مردم از همه شهرها و نواحی کشور آمدند و این باعث شد تا تأثیرگذاری در جامعه سریع‌تر اتفاق بیفتد و جامعه ما به یک جامعه دینی تبدیل شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه، ادامه داد: از دیگر تأثیرات دفاع مقدس تأثیر رهبری بر جامعه بود. او روح دینی و معنوی را درون جامعه دمید. حضور امام راحل بر مدیریت دفاع مقدس تأثیر مستقیم داشت و کسانی چون خرازی، همت و باکری را پرورش داد. در واقع یکی از دلایل پاکی دفاع مقدس پاکی فرماندهان ما بود. فرماندهان ما جلودار شجاع و خطرپذیر بودند. 

وی گفت: یکی دیگر از موارد حائز اهمیت، تغییر ماهیت در مدیریت جنگ از شیوه‌های کلاسیک به شیوه اسلامی بود. بنابراین دفاع مقدس غیر از آثاری چون فداکاری و ایثار اثرات دیگری چون نشان دادن جوهره امام (ره) را داشت که هم آن زمان و هم امروز موفقیت‌های ما تأثیر گرفته از تدابیر او است.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار کرد: امام و مدیران شایسته‌ای که منعکس کننده نور امام در صحنه جنگ بودند هر کجا که با هم بودند و همسان شدند به پیروزی رسیدند و هر کجا که صحنه از انسان‌های پاک خالی شد در نهایت به شکست انجامید. در واقع اگر جامعه از انسان‌های پاک و فداکار خالی شود همان اتفاقی می‌افتد که بر سر امیر مؤمنان آمد.

وی ادامه داد: قدرت جامعه اسلامی در منطقه یک قدرت حقیقی و تثبیت شده است و جمهوری اسلامی یک کشور قدرتمند است و دشمن خطا می‌کند که می‌پندارد قدرت جمهوری اسلامی یک قدرت پادگانی یا پایگاهی است. اگر شما همه منطقه را بگردید پایگاه رسمی از جمهوری اسلامی نمی‌بینید و این در حالی است که ایران قدرتمند است و این همان چیزی است که دشمنان، قدرت مواجهه با آن را  ندارند.

سلیمانی گفت: قدرت جمهوری اسلامی یک قدرت مردمی و مذهبی است. رهبر جمهوری اسلامی ایران در مقابل همه مشکلات ایستادند و به مردم نیز امر کردند که در مقابل دشمنان ایستادگی کنند و با همه اقداماتی که انجام دادند بر قدرت جمهوری اسلامی ایران را افزودند و این قدرت با همین منطق دقیق و رهبری حکیمانه روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها